Cuma, Haziran 14, 2024

Alemdar: İstişare ve ortak akıl şehrimizin en büyük gücü olacak

- REKLAM -
Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu ile birlikte şehir merkezinde esnaf ziyareti yaptı. Alemdar, “Yola çıkarken her zaman istişare ve ortak akıl vurgusu yaptık. Toplumumuzun her kesimini kucaklayarak Sakarya’mızı birlikte geliştireceğimizi ifade ettik. Bu sözümüzün her zaman arkasında olacağız” dedi. Işıksu ise “Adapazarı için, Sakarya için yola devam” vurgusunda bulundu.

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu ile birlikte Çark Caddesi ve Dar Sokak esnafını ziyaret etti. Alemdar, belediyelerin hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirecek çalışmaları Türkiye Yüzyılı’na yakışır reformlarla hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Programında vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Alemdar, görüş ve önerileri dinleyerek kararlılık vurgusu yaptı. Ziyaretlere AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, AK Parti Adapazarı Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili ve CADDER Başkanı Yaşar Yıldırım katıldı.  

Esnafımızla hep bir aradaydık

Şehrin merkezi, Adapazarı’nın kalbinde esnafların dükkanlarına konuk olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu, “Çok şükür geride bıraktığımız 5 yıla esnafımızla güzel bir birlikteliğimiz vardı. Muhabbetle, hoşgörüyle her zaman şehrin kalbi Adapazarı için bir aradaydık. İstişareyi hep sürdürdük. İnşallah esnafımız yine yanımızda olacak, 31 Mart sonrasında da nice buluşmalarda birlikte olacağız. Adapazarı için, Sakarya için yola devam” dedi.

İstişare ve ortak akıl vurgusu

Esnaf ve vatandaşlara sıcak ilgileri, destek ve duaları için teşekkür eden Başkan Adayı Alemdar, “Bu yola çıkarken her zaman istişare ve ortak akıl vurgusu yaptık. Toplumumuzun her kesimini kucaklayarak Sakarya’mızı birlikte geliştireceğimizi ifade ettik. Bu sözümüzün her zaman arkasında olacağız. Çark Caddesi ve Dar Sokak esnafımıza olan ziyaretlerimize bugün de devam ettik. Desteklerini istedik, fikir ve önerilerini aldık. Ne yaparsak yapalım samimiyetle yapıyoruz ve esnafımızda bu samimiyete fazlasıyla mukabele ediyor. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Çalışmalarımızı uzun vadeli yapıyoruz

Konuşmasında esnafın taleplerinin karşılanacağını ifade eden Alemdar, “Şehrimizin eksiklerini çok iyi biliyoruz ve çalışmalarımızı uzun vadeli yaparak geleceğe, doğru bir şekilde yön vermek istiyoruz. Profesyonel bir yerel yönetim anlayışı hedefliyorsanız, gelecek 50 ve 100 yılı hesaplamak zorundasınız. Bizler de programlarımızı buna göre yapıyoruz. Elbette bu noktada şehrimizin kalbi olan Çark Caddesi ve Dar Sokak esnafı bizler için çok önemli. İnşallah yeni dönemde esnafımızın taleplerine cevap vereceğiz” dedi.  

- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...