Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Bakan Selçuk, Sakarya’da 16 Eğitim Kurumunu Hizmete Açacak

- REKLAM -
Sakarya
hafif yağmur
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
90 %
1.3kmh
5 %
Paz
24 °
Pts
28 °
Sal
33 °
Çar
36 °
Per
35 °
Diğer Haberler

5 Mart Cuma günü Sakarya’ya gelecek olan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk için yoğun bir program hazırlandı.

İstanbul’dan kara yoluyla ilimize gelecek olan Bakan Selçuk, sabah saat 09.00’da Ferizli ilçesindeki Hatice Aslan İlk ve Ortaokulunu ziyaretle başlayacağı programında sırasıyla Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti, Öğretmen Destek Merkezinde Toplu Açılış Töreni, AK Parti İl Başkanlığı ve Sakarya Anadolu Lisesi ziyaretlerine katılacak, son olarak da Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde “Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları”nda meslektaşlarıyla bir araya gelecek.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, saat 11.00’de Öğretmen Destek Merkezinde gerçekleştirilecek toplu açılış töreninde; 32 odalı yeni Sakarya Öğretmenevi’ni, Türkiye’de ilk kez ilimizde kurulan ve içerisinde öğretmenlerin çalışmalarında kullanacağı tasarım beceri atölyeleri, eğitim stüdyoları, konferans salonları, masal odası vb. alanlar bulunan Öğretmen Destek Merkezini, 2019 Ocak ayı ile Mart 2021 tarihleri arasında yapımı tamamlanan toplamda 227 derslikli; içerisinde 4 kütüphane, 20 laboratuvar, 3 spor salonu, 9 çok amaçlı salonu bulunan 14 okul binasını hizmete açacak. Törende ayrıca Bakan Selçuk’a ilimizde kurulmuş olan 127 Tasarım Beceri Atölyesi ile kurulumu devam eden 113 Tasarım Beceri Atölyesi hakkında bilgi sunulacak, atölyelerle canlı bağlantı sağlanacak.

Açılışı yapılacak eğitim kurumları:

Sakarya Öğretmenevi, Öğretmen Destek Merkezi, Adapazarı Mehmet Akif Ersoy MTAL (ilave derslik ve atölyeleri), Adapazarı Halk Eğitim Merkezi, Sapanca Lokman Hekim MTAL (yeni binası), Akyazı Nilüfer Hatun MTAL, Karasu MTAL, Hendek Cumhuriyet İlkokulu, Adapazarı Tepekum Anaokulu, Arifiye Cumhuriyet Anaokulu, Erenler İlkokulu, Ali Dilmen İlkokulu, Yazlık İlkokulu, SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyazı TOBB Hüsamettin Bayraktar Ortaokulu, Adapazarı Hacı Sahure Koç Kızılay Anaokulu.

- REKLAM -
spot_img

Heyecan Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Serisi ile zirve yaptı

Uluslararası Sakarya Bisiklet Festivali’nde heyecan devam ediyor. UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi elit erkekler ve elit kadınlar kategorilerinde yarışlar...