Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Adapazarı İlçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde hayat geçirelen Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projesinde, yeşillikler içerisinde yeni bir yaşam alanı, çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için fitness, koşu, yürüyüş alanları, kafeterya, gölet, 150 araçlık otopark yer alacak.

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası üç alandan oluşacak. İlk alanda Bisiklet Adası ve Bisiklet Kulübü yer alacak. Sosyal donatı alanları ve bölge ticaretine büyük katkı sağlayacak kafeler bu alanda bulunacak. SASKİ ve Büyükşehir işbirliği ile ikinci alanda biyolojik gölet inşa edilecek. Aynı zamanda gölletin etrafında kafeteryalar olacak. Projenin üçüncü alanında ailelerin çocuklarıyla gün boyu vakit geçirebilecekleri mekanlar tasarlandı. Çeşitli kademelerden oluşan üçüncü alanda aileler için yeşillikler içinde bir park inşa edilecek. 150 araçlık otopark da projenin içerisinde yer alacak.

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi, 4 Şubat 2018 tarihinde yapılan ihale ile 175.000 TL bedelle kazanan Reta Line Mimarlık Mühendislik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapıldı.

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nın 1. etabı ihalesi 5 Şubat 2018 tarihinde Ulusal ve uluslararası bisiklet şampiyonalarına ev sahipliği yapacak  binaların ve parkurların inşa çalışmaları için yapıldı.

Ayçiçeği Vadisi’nin ve Bisiklet Adası’nın 1. Etabı için verilen teklifler;

1- Dedehan Yapı Mühendislik – Reşit Şamil Dedeoğlu                                           17.942.000,00 TL

2- Gök-Ser İnşaat  – Serkan Kıyatsıl                                                                         18.275.000,00 TL

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin 2. etap ihalesi 2 Mart 2018 tarihinde çevre düzenlemesi çalışmaları için yapıldı.

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi 2. Etabı için verilen teklifler;

1- Marmara Fidancılık – Erfa İnşaat Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı                                10.400.000,25 TL

2- Hilal Çevre Düzenleme Tem. Taah. Tic. ve Nak. Ltd. Şti.                                   8.988.836,79 TL

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası temeli 5 Mart 2018 Pazartesi günü saat 14:00 düzenlenen tören ile atıldı.

- REKLAM -
spot_img

+1 Eğitim Modeli Herkesi Memnun Ediyor

SUBÜ Kalite Koordinatörlüğü, üniversitenin tüm birimlerinde uygulanan +1 Eğitim Modelinden duyulan memnuniyete yönelik düzenli olarak gerçekleştirilen anket sonuçlarını açıkladı....