Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Sakarya Büyükşehir Fidancılık ve Peyzaj Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Maddeleri Pazarlama Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (BELPAŞ), Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ortaklığı ile 2 Ekim 2019 tarihinde 10.000.000 TL sermaye ile Semerciler mah. Parlak sok. No: 37/202 Adapazarı / SAKARYA adresinde kuruldu.

Şirketin ilk yönetim kurulu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Bedrullah Erçin, Murat Ermeydan, Kadir Alagöz ve Alaaddin Malçok’tan oluştu. İlk 3 yıl için Yönetim Kurulu başkanlığına Ekrem Yüce seçildi. 25 Aralık 2019 tarihinde yöentim kurulu üyesi Murat Ermeydan’ın yerine Adapazarı Belediyesi eski başkan yardımcısı ve başkanvekili Erol Aydın getirildi.

Şirketin Kuruluş Amacı;

Park, bahçe, koru, rekreasyon alanı, sosyal tesisler, yol, kaldırım, gezinti ve eğlence alanlarının altyapısı ve üstyapısıyla birlikte düzenler, oluşturur, düzenletir, işletir, işlettirir, bu amaçla ihale açar, açılan ihalelere iştirak eder.

Düzenlediği park ve bahçelerle gezinti ve eğlence alanlarını kiralar, kiraya verir. Park ve bahçe düzenlemesinde kullanılan her türlü çiçek, yapay çiçek, çim, tohum, ağaç, süs bitkisi, teçhizatla bunların yedek parça ve aksesuarlarının da temini, üretimi, ithalatı, ihracatı, alım satımı ile iştigal eder. Bunların geliştirilmesi, çeşitlendirilmesi, Pazar oluşturulması ve payının arttırılması amacıyla araştırma geliştirme çalışmaları yapar, yaptırır.

Park bahçe ve yol düzenlemesinde kullanılan inşaat ekipmanları üretir, beton ve diğer çiçekçilik, korkuluk, siperlik, balkon, saksı v.b. elemanları üretir, ürettirir.

Bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışması çerçevesinde mimari projeler, etütler, ön çalışmalar yapar, yaptırır.

Sektörün öncü şirketleri için merkez olmak, bitki standartlarını yükselterek şehrimize ve ülkemize yeşil alanlar kazandırmak için nitelikli bitkilerin temini ve pazarlamasını sağlar, doku kültürü bitkiciliği faaliyetinde bulunur.

Yapılmış projelerin uygulamasını yapar, denetler, kontrol eder, peyzaj ve mimari sahalarda danışmanlık yapar, Hayvanat Bahçesi, hayvan bakım ve islah evi işletmeleri açar, işletir, işlettirir, kendi konuları ile ilgili veterinerlik faaliyetlerinde bulunur bu işle ilgili kurulmuş işletmeleri kiralar veya kiraya verir, devralır, devreder.

Adres              : Semerciler mah. Parlak sok. No: 37/202 Adapazarı / SAKARYA

Telefon            :444 40 54 /3438

e-posta adresi  : bilgi@sbbfidan.com.tr

Web adresi      : http://www.sbbfidan.com.tr/

 

- REKLAM -
spot_img

Büyükşehir’den aşure ikramı: Kazanlar Sakarya için kaynadı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayının bereketini paylaşmak ve vatandaşlar arasındaki dostluk bağını güçlendirmek için AKM önünde 10 bin kişilik...