Cuma, Haziran 14, 2024

Keleş: Halk en büyük cevabı 31 Mart günü sandıkta verecek

- REKLAM -
Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi ve Yerelden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. İktidarın ekonomi politikalarının yetersiz olduğunu vurgulayan Keleş:” Vatandaş enflasyon sebebiyle yiyecek ekmek bulmakta dahi zorlanıyor”dedi.

Ecevit Keleş, ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. İktidarın ekonomik kalkınmayla ilgili radikal adım atmadığını ve halkı adeta kuru ekmeğe mahkum ettiğini ifade eden Keleş açıklamasında şunları söyledi:” Yerel seçim yaklaşıyor. İktidar ise vaat vermeye devam ediyor. Ülkenin geldiği son durum ne yazık ki ortada ve bu kişiler hala ülke düzelecek, oy verin yeter naraları atabiliyor.  Saray iktidarı vatandaşı enflasyon enkazının altında bırakıyor. Öyle ki Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, Dünyada gıda fiyatlarının son bir yılda yüzde 10,4 düştüğünü ifade ederken, Türkiye’de son bir yılda gıda fiyatları yüzde 69,6 arttı. G20 ülkeleri arasında da Arjantin’den sonra enflasyonu en yüksek olan ikinci ülke Türkiye. Vatandaş bırak et yemeyi, kuru ekmek bulamaz halde. Her gün her ürünün fiyatı fahiş olarak zamlanmakta. İktidarda olan kişiler ise hala halktan oy istemekte. Size halk en büyük cevabı 31 Mart günü sandıkta verecek”dedi.

- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...