Borazancıoğlu; ‘Elektrikte ciddi anlamda bir fiyat artışı var’

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında söz alan Adnan Borazancıoğlu piyasayı iyi düzenlemeyen EPDK tüketiciyi savunmasız bırakmıştır. Ticarethaneler özellikle çok yüksek fiyattan enerji kullanıyorlar dedi.

SATSO 17. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Adnan Borazancıoğlu SATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada “Elektrikte ciddi anlamda bir fiyat artışı var. Özel sektör bu rekabette taban fiyat aşağı çekerek pazarlamasını yapıyordu. Fakat bu son zamanlardaki türbülanstan sonra özel firmalar elektrik satamaz hale geldiler. Satamayınca sizlerle yapılmış olduğu sözleşmeleri tek taraflı iptal ettiler. İkili anlaşma ile ucuz elektrik alan firmalar devletin ulusal tarifesine düşmüş oldu ve Aralık ayında 89 kuruşa satın aldığı elektriği 229 kuruşa almaya başladı. Piyasayı iyi düzenlemeyen EPDK tüketiciyi savunmasız bırakmıştır. Ticarethaneler özellikle çok yüksek fiyattan enerji kullanıyorlar. Elektrik birim fiyatları iyi yönetilemiyor” diye konuştu.

- REKLAM -

Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphanesi Açıldı

Pamukova ilçesine ziyarette bulunan Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımıyla Pamukova İmam Hatip Ortaokulunda gönüllü öğretmenlerin...