Pazartesi, Mart 20, 2023

İSTANBUL’A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

- REKLAM -
Diğer Haberler

Türkiye’nin doğusunun kara teslim olmasının ardından İstanbullular, İstanbul’a ne zaman kar yağacağını merak etmeye başladı. İşte son tahminlere göre İstanbul’a karın yağacağı tarih.

2022 yılı kış ayları tüm Türkiye’de sert geçiyor. Doğu illerimizde 500’den fazla köyün merkezle ulaşımı kesildi. Ekipler yolları açmak için gece gündüz çalışıyor. 14 il ve çok sayıda ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmek durumunda kalındı. İstanbulluların en önemli gündemi ise kar yağışı beklentisi.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a yağan kar vatandaşları mutlu etmişti. Ancak çoğu ilçede kar yerde kalmadan eriyip gitmişti. Sonraki günlerde ise soğuk hava devam ederken gökyüzü açılmıştı.

Meteoroloji’den alınan son dakika haberlerine göre İstanbulluları sevindirdi. Paylaşılan son verilere göre İstanbul’a bu hafta sonu yeniden kar yağışı gelecek. Özellikle şehrin batısındaki Silivri, Çatalca, Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde etkisini hissettirecek olan kar, cumartesi, Pazar ve pazartesi günleri yağacak.

Anadolu yakasında ise şehrin özellikle yüksek bölgelerinde kar yağının etkili olması bekleniyor. 3 günlük kar beklentisi gerçekleşirse İstanbul’un beyaz örtüyle kaplanması ve güzel görüntülerin ortaya çıkması bekleniyor.

Yoğun yağacak karın trafikte de aksamalara neden olabileceği düşünülüyor. Yetkililer vatandaşların trafiğe çıkarken kar lastiklerini kesinlikle takmalarını tavsiye ederken yine de araçlarını dikkatli kullanmalarını istedi.

Kar beklenen günlerde hava sıcaklığının ise en yüksek 3, en düşük 0 derece olması bekleniyor. Rüzgarla birlikte hissedilen hava sıcaklığının -5 derecece kadar da düşeceği tahmin ediliyor.

- REKLAM -

Başkan Yüce’den rahatlatan açıklama

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yağışların az olduğu dönemde seviyesi azalan Sapanca Gölü için güzel haberi paylaştı. Yüce, yüksek...