‘Sektörler arasında en mağdur olan özel okullardır’

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı söz alan Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız ‘Sektörler arasında en mağdur olan özel okullardır. Okullarımız devletten ciddi bir yük alıyor’ dedi.

SATSO 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız konuşmasında; “Akşamdan sabaha çoğu şey değişiyor. Asgari ücret ciddi şekilde arttı, tedarikçiler okullardan fark istiyorlar, öğretmenlerimizin maaşları artıyor. Özel okullara senede sezon başlangıcından önce bir defa zam hakkı veriliyor. İstatistiklere göre yapılan bu zam şimdiki durumda çok zor durumda bırakıyor okulları. Sektörler arasında en mağdur olan özel okullardır. Okullarımız devletten ciddi bir yük alıyor ve bu ülkenin temel kuruluşlarıdır. Bütçemiz ciddi sarsıldı ve destek bekliyoruz. Velilerimiz anlayış göstersin. Eğitim sistemi ve sınav sistemi bu şekilde olursa gençlerimize yazık olmaya devam edecek.” dedi.

 

- REKLAM -

Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphanesi Açıldı

Pamukova ilçesine ziyarette bulunan Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımıyla Pamukova İmam Hatip Ortaokulunda gönüllü öğretmenlerin...