Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Serdip Dokumacı; ‘Sanayi sitesi değil Venedik”

- REKLAM -
Sakarya
hafif yağmur
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
90 %
1.3kmh
5 %
Paz
24 °
Pts
28 °
Sal
33 °
Çar
36 °
Per
35 °
Diğer Haberler
İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yönetim kurulu üyeleri Zirai Aletler Sanayi Sitesini ziyaret edip, vatandaşların sorunlarını dinlediler.
 
”Sanayi yağmurda Venedik”

Dokumacı: ”sanayi sitesinin altyapısı eksikliği en önemli sorunlardan biridir. Yoğun bir yağış halinde sanayinin adeta Venedik’e döndüğünü söyleyen esnaf, verilen sözlerin tutulmasını bekliyor. Sanayi içi yolların bozukluğundan şikayetçi olan esnaf yönetenlerden seçim dönemindeki vaatlerini yerine getirmesini bekliyor” diye belirtti.

 
”Bana bir hizmet vermiyorsun ki”
Sanayi esnaflarından bir vatandaş İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ‘ya yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Esnaf: ”Kar yağıyor, belediyenin hiçbir ekibi buraya gelmiyor. Çark caddesinde küreklerle temizliyor. Belediyenin sanayiye yaptığı tek şey otları biçerler, sağı solu temizlerler. Sağı solu temizlemeleri de gene bizim suçumuz. Biz pisletiyoruz. Şuraya bir kavşak yaptılar. Tırlar dönemiyor. Büyük araçlar dönemiyor. Yaptıkları işe şöyle uzaktan bir bakıp beğeniyor musunuz?  Sadece gösteriş. Yağmursa sanayide millet botla dolaşıyor. Venedik’e döndük. Sonra geliyorsunuz benden vergi alıyorsunuz. Çöp vergisi,  tabela vergisi niye alıyorsun benden vergi. Alma. Bana bir hizmet vermiyorsun ki. Bana 1 yap 10 vereyim sana. Herkes şikayetçi bunlardan. Etrafı görüyorsunuz, Bir şey dememe gerek var mı?” diye belirtti.
 
Bölgeden anlık fotolar 
Söz sende Adapazarı projesi kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri son ziyaretini Zirai Aletler sanayi esnafına gerçekleştirmişti.  Gerçekleşen ziyaret sonrası tekrar açıklama yapan Dokumacı: ” Zirai aletler Sanayi sitesinden birçok esnaf ile 3 gün önce görüştük. Bugün bile durumun aynı olduğunu ve hiçbir tahliye işleminin yapılmadığını belirterek bölgeden anlık fotoğraflar gönderdiler. Adapazarı Belediyesi Başkanı Sn. Mutlu Işıksu’ya sesleniyoruz. Vatandaşa kulak verin. Bizler vatandaşın sesi olmaya devam edeceğiz, sizlerde icra makamı olarak gereğini yapınız” diye belirtti.
- REKLAM -
spot_img

Heyecan Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Serisi ile zirve yaptı

Uluslararası Sakarya Bisiklet Festivali’nde heyecan devam ediyor. UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi elit erkekler ve elit kadınlar kategorilerinde yarışlar...