Pazartesi, Haziran 5, 2023

‘Gençlik Kollarımız Fikir Sanat Akademisinden Faydalanmalı’

- REKLAM -
Diğer Haberler

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan ve MKYK üyeleri AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar,  Kadın Kolları Başkanı Siber Bacı, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Düman ve teşkilat üyelerinin karşıladığı heyette, Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın yanı sıra Üniversiteler Başkanı Enes Kaşkaş, Marmara Bölge Koordinatörü ve MKYK Üyesi Muhammed Zahit Bayram, MKYK Üyesi Osman Ertuğrul Yörük ve MKYK Üyesi Osman Nuri Ambarkaya da yer aldı.

İlçe binasındaki başkanlık makamında kısa bir süre sohbet eden İnan, Burak Erken ve Yusuf Alemdar’dan Serdivan’da gençlere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra teşkilat üyeleriyle toplantı salonunda buluşan İnan ve MKYK üyeleri burada gençlere hitap etti.

Serdivan ziyaretinde güzel izlenimler edindiğini ifade eden İnan, bu ziyarette yaşadığı bir olayı da salondakilerle paylaştı. Program kapsamında öğrencilerle bir kafede buluştuğunu ifade eden İnan, burada yaptığı yer bildirimi sonrası iki gencin bulundukları yere geldiklerini ve kendileriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdiklerini belirterek bu ilginin kendileri için son derece kıymetli olduğunu söyledi.

AK Parti Her Gence İmkan Sunar

AK Parti’nin en önemli özelliklerinden birisinin gençlere verdiği önem olduğunu belirten İnan, bugün milletvekili hatta bakanlık yapan çoğu siyasetçinin, Cumhurbaşkanı’nın görev verdiği birçok kurmayının gençlik kollarından yetiştiğini belirterek AK Parti’nin kendisini yetiştiren her gence alan açtığını, imkân verdiğini ve millete hizmet yolunda görevlendirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a sunacakları projeye son şeklini verecekleri Sapanca kampı öncesi Serdivan’ı ziyaret etmek İstediğini belirten İnan, buradaki coşkunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Serdivan Aktif, Dinamik, Genç Bir Kenttir

Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, ziyaretten memnuniyetini dile getirirken Serdivan teşkilatının aktif, dinamik ve gençlerden oluşan bir teşkilat olduğunu belirtti. 2023 seçimleri için sahada olacaklarını ifade eden Erken, Serdivan’ın bir üniversite kenti olduğunu ve burada gençlere tek tek ulaşacaklarını ve çalışmalarının sonucunun seçimlerde fark yaratacağını söyledi. Serdivan’dan AK Partiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğin en kuvvetli şekilde gösterileceğini belirten Burak Erken; “Serdivan denince Allah’ın izniyle rahat olun” dedi.

Değişimin ve Gelişimin Merkezi Serdivan

İlçe başkanlığındaki programın ardından yürüyerek belediye hizmet binasına geçen heyet yol boyu hem esnafı selamladı, hayırlı işler dileğinde bulundu, hem de vatandaşlarla, gençlerle sohbet etti.

Başkanlık makamında devam eden sohbette Alemdar, Serdivan Belediyesi’nin projeleri ve özellikle de kültür sanat alanındaki yatırımlar konusunda Eyyüp Kadir İnan ve beraberindeki heyeti bilgilendirdi.

Değişimin ve gelişimin merkezi ve aynı zamanda üniversite kenti Serdivan’ın her geçen gün modern bir şehir çizgisinde büyüdüğünü belirten Başkan Yusuf Alemdar, Serdivan’ın sanattan spora, kültürel aktivitelerden doğal güzelliklerine kadar birçok alanda ön plana çıktığını ve bu değerlerin de gençlerin tercih etme sebepleri arasında yer aldığını söyledi.

Fikir Sanat Akademisi bünyesindeki çalışmalara ayrı bir önem ve hassasiyet gösterdiklerini dile getiren Alemdar, Serdivan olarak eğitimin öncelikleri olduğunu söyledi. 7/24 kütüphaneden çocuk akademisine, konserlerden sergilere birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Akademinin kültür yayınları arasına kattığı son eserleri tanıttı. İnan, yapılan programlardan memnuniyetini bildirirken Gençlik Kollarında görev yapan arkadaşlarının Fikir Sanat Akademisi’nden faydalanmaları tavsiyesinde bulundu.

Kültür İşleri Müdürü Burhaneddin Kanlıoğlu’ndan da akademinin diğer çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan İnan yapılan işin önemli olduğunu belirterek bu tarz çalışmaların her zaman destekçisi ve takipçisi olacaklarını söyledi.

- REKLAM -

Yüce: Sakarya’nın Karadeniz kıyıları bisiklet turizminin yeni adresi olacak

AB tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Eko Turizm Rotasında Pedal Dostu’ festivalinin kapanışında...