Salı, Ağustos 9, 2022
spot_img

‘Belediye müze yapmak yerine daha farklı hizmetlere yönelmelidir’

- REKLAM -
Sakarya
parçalı bulutlu
23.2 ° C
23.2 °
23.2 °
75 %
1.8kmh
76 %
Sal
33 °
Çar
34 °
Per
29 °
Cum
34 °
Cts
34 °
Diğer Haberler

İYİ Parti Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Akçalışkan pazar yerlerine ayrılan bütçenin ve şehir müzesi gibi projelere ayrılan bütçenin fazla olduğunu söyledi.

İYİ Parti Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Akçalışkan Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda yaptığı konuşmada 2021 yılı bütçesinde bazı müdürlüklerin bütçesinde kısıtlamaya gidilerek sosyal desteğe ilave bütçe aktarımının yapıldığını ve salgın döneminde önemli bir karar olduğunu belirterek teşekkür etti. Eleştiri ve önerilerini de dile getiren Akçalışkan, Adapazarı Belediyesi’nin yeni hizmet binasına acil ihtiyacı olduğunu, kentsel dönüşüme daha fazla bütçe ayrılması gerektiğini, Pazar yerlerine ayrılan bütçenin ve şehir müzesi gibi projelere ayrılan bütçenin fazla olduğunu söyledi. Akçalışkan, “Türk Ticaret Bankası’nı Şehir Müzesi’ne dönüştürmenin şu dönemde anlamsız olduğunu düşünüyorum. Kaçımız misafirlerimizi müzeye götürüyoruz? Belediye müze yapmak yerine daha farklı hizmetlere yönelmelidir” görüşünü meclis üyeleri ile paylaştı.

İYİ Parti Meclis Üyesi Akçalışkan’ın Şehir Müzesi ile ilgili eleştirilerine Başkan Mutlu Işıksu, “Kültür ve sanata verilen değer gelişmişlik göstergesidir. 1913 yılında ilk milli banka olarak kurulan, kuruluş aşamasından bugüne çok farklı, önemli ve anlamlı bir değer olan Adapazarı İslam Ticaret, Türk Ticaret Bankası’nın binasını müzeye dönüştürmek Adapazarı’mız için çok önemlidir. Evet, belediye olarak önemli görevlerimiz var hepsini yapmak için gayret gösteriyoruz. Ancak Şehir Müzesi, Millet Hamamı ve ADA Sahaf gibi anlamlı projelere de imza atmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -

Rektör Hamza Al: Araştırma üniversitesi hedefimiz var

SAKARYA - Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret eden Rektör Hamza Al, Akademik Kurul Toplantısına da katıldı. Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen...