İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Siyasetin konusu ve malzemesi aile olmaz’

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, Serdivan’daki rant iddialarına ilişkin bugün parti binasında bir basın açıklaması yaptı. Keleş açıklamasında, Serdivan AVM’nin çıkmalarının ve otoparklarının yeşil alanda bulunduğu iddiasını yinelerek, “Aynı yeşil alanın bir kısmında ticari faaliyet gösteren araç yıkama istasyonunu kapatacak mısın sayın Yusuf Alemdar. Bu ticarethanenin ofis binasının ruhsatı ve iskanı var mı? Niye burası hakkında tek kelime etmedin? Eline tutuşturulan kartonda bile bu araç yıkama istasyonu kaçak gözüküyor. Bu araç yıkama istasyonundan bugüne değin belediye namına hiç para aldın mı? Ne kadar aldın? Yoksa yandaşa beleş mi sayın Yusuf Alemdar?” dedi.

RANT SİZE YAKIŞIR

Keleş, “Diyorsun ki bana ve aileme rant yakışmaz rant sana, size yakışır. Siyasetin konusu ve malzemesi aile olmaz. Benim geldiğim gelenek buna uygun değil ama madem bu konuyu açtın sana kısa bir cevabım olsun. Siyasete girmeden önce benim ve ailemin ticari faaliyet alanları ve ne yaptığımız ortadadır. Şimdi bunun cevabını siz verin; Senin ve ailenin siyasete girme yılın olan 2001 yılı öncesi ve sonrası hem maddi hem ticari durumunuzdaki değişim nedir? Benim ve ailemin ticari faaliyetlerinde bir farklılık olmamıştır. Ya senin ve ailenin? Bu soruyu aynı zamanda tüm Serdivanlıların ve Sakaryalıların takdirine ve dikkatine sunuyorum” dedi.

OKULDAN BAHSETMEDİNİZ

Yandaş zengin olacak, sende bunu belediyeye gelir, büyük proje masallarıyla kamufle etmeye çalışacaksın. İtiraz edene şerefsiz diyeceksin yok öyle bir dünya! En önemlisi niye oradaki kapanacak okuldan tek kelime bahsetmediniz Sayın Başkan ? 33 dakika konuşup okulun varlığını neden sakladınız? Vatandaştan neyi gizliyorsunuz? Üstelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü bizim bu okula ihtiyacımız var, kapatılmamalı demesine rağmen bu okul düşmanlığı neden?

SEN NASIL BİR YALANCISIN

Ya sen nasıl bir yalancısın? insanların gözünün içine baka baka tek ayak üstünde elli yalan söylüyorsun. Sen bir kurumun başkanısın bari makama saygın olsun. Ne diyor Sayın Başkan ? Cadde54 ve şu anda otel inşaatı yapılan komşu parselin imarı, emsali 2 imiş, hemde 1994 yılından beri. Yalanın daniskası. Hiç mi utanman yok! Göz göre göre yalan söyleyip, basını, halkı kandırıp bir de ahlaktan şereften bahsetmek nasıl bir ruh halidir anlamak mümkün değil. Garip hareketlerinin, sahte mimiklerinin yalanlarını örttüğünü mü sanıyorsun? Bizleri korkutamazsın da, kandıramazsın da.

GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN

Serdivan’ın kalbinde %35,5 ile kat karşılığı anlaşma yapmak başlı başına bir peşkeştir. Halkın çıkarına olmayan böylesi bir anlaşmayı bize Serdivan Belediyesi’ne gelir kazandırmak olarak yutturacağını sanıyorsan ya sen çok safsın ya da milleti saf sanıyorsun. Seni içi boş nutukların da kurtaramaz. Sözlerimi burada sonlandırırken Serdivan ve Sakarya halkına söylemek istiyorum ki ; Bu rant meselesi Ak Parti, Mhp, Chp meselesi değildir. Bu mesele yetim hakkı yenilmesi meselesidir. Buradan özellikle Sayın Valime, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’na seslenmek istiyorum. Üç beş kişi rant sağlayacak diye bu şehrin hakkı ve hukukunun ayaklar altına alınmasına engel olun, görevinizi yerine getirin.