Çarşamba, Şubat 8, 2023
spot_img
spot_img

Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Resül Narin Kimdir?

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına atanan Resül Narin kimdir?, mesleği, doğum tarihi, doğum yeri, nerede doğdu, nereli, hayatı, eşi, çocukları, özel yaşamı, eğitimi, nereden mezun oldu, çalışmaları, başarıları, ödülleri, kariyeri, ilgi alanları, üye olduğu sivil toplum kuruluşları (STK)… Resül Narin hakkında aradığınız tüm merak edilen, detaylı biyografik bilgiler haberimizde

Resül Narin Kimdir?

1980 yılında Adapazarı’nda doğdu.

İlk ve orta eğitimini Adapazarı Eser İlkokulu ile Ali Dilmen Ortaokulu-Lisesi’nde tamamladı. Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

Sakarya Üniversitesi’nde Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü okutmanı olarak göreve başladı. Eğitim ve Mühendislik Fakültelerinde, Ali Fuat Cebesoy, Hendek ve Karasu meslek yüksekokullarında inkılâp tarihi okutmanlığı yaptı.

2011-2013 yılları arasında Türkiye’nin en büyük endüstriyel mirasının müzeye dönüşüm projesi olan SEKA Kağıt Müzesinin Kurucu Koordinatörlüğünü yaptı.

Sakarya Üniversitesi’nden 2007 yılında “19. Yüzyılda Adapazarı’nda Yabancıların Ekonomik ve Sosyal Yaşama Etkileri” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı.

2011 yılında Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nde doktora eğitimine başladı, 2013 yılında ara verdi.

“19. Yüzyılda Adapazarı” (2011),

“Cumhuriyet’e Giden Yolda Atatürk’ün İzmit Konuşmaları” (2012),

“Serdivan Tarihi” (2013),

“Ada’dan Pazar’a Sakarya”(2014) (2015),

“SATSO ile Bir Asır”(2017)

“Sakarya Türkmen-Manav Tarihi”(2018)

isimli altı kitabı bulunmaktadır.

Birçok akademik eserde 60’ı aşkın makalesi yayınlandı.

Sakarya Ekonomi Dergisinde 2007 yılından beri Sakarya Tarihi ile ilgili makaleler yazmaya devam eden Narin, Pek çok kültür eserinin editörlüğünün yanı sıra yayın kurullarında ve 7. düzenlenen Kocaeli Tarihi Sempozyumlarının tamamının Düzenleme Kurulunda yer aldı.

2020 yılı Mayıs ayında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına vekaleten atandı.

Evli, Emin Uygar ve Hanzade isminde iki çocuğu olan Resül NARİN, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

- REKLAM -

TÜGVA’dan Afet Bölgesine Enerji İstasyonu

SAKARYA - Merkez üssü Kahramanmaraş olan, kalplerimizi ve dünyayı sarsan, son derece yıkıcı şiddetteki depremlerin yaşandığı afet bölgesine Türkiye...