Çarşamba, Temmuz 28, 2021

Maskeler kaç ayda üretilecek?

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce geçtiğimiz günlerde A Haber ve TGRT Haber canlı yayınlarında 10 milyon maske üretip, 430 bin haneye dağıtımını hedeflediklerini açıklaması üzerine Sakaryalılar Büyükşehirin bu maskeleri kaç ayda üretebilecek ve kendilerine ne zaman maske gelecek diye düşünmeye başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi salgının çıktığı ilk günden itibaren Sakarya genelinde yaklaşık 3 milyon maske dağıtımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 1,5 milyon liralık satın alma ve hibe yoluyla temin ettiği maske tedarikinde olası zaman kayıplarının önüne geçmek ve vatandaşların maske ihtiyacını uzun süre boyunca karşılayabilmek adına 100 kişilik ekiple günde 20 bin maske üretim yapacak tesis kurdu.

Büyükşehir bu maskeleri kaç ayda üretebilecek ve dağıtacak?

Şimdiye dek 3 milyon maskeyi vatandaşlarla buluşturan Sakarya Büyükşehir belediyesi geri kalan 7 milyon maskeyi kaç ayda üretebilecek ve dağıtacak?

100 kişilik gönüllük esasına göre çalışan SAMEK eğitmenleri ile günde 20 bin maske üretim kapasitesine sahip olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, stokta maskesi yoksa, yeni ekipman ve personel ile kapasiteyi arttırmadan, maske üretimi yapan Serdivan Belediyesi ile işbirliği yapmadan, piyasadan satınalmadan 7 milyon maskeyi en iyi tahminle 11 ayda üretebilecek ve son üretilen partinin dağıtımına 11. ayın bitiminden sonra başlayacak.

sakaryamilat.com

İlgili Haberler

- REKLAM -