Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Sarıbıyık; ‘Öğrencilerle güçlü bir iletişimimiz var’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Üniversite öğrenci topluluk başkanlarıyla bir araya gelen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Tüm birimlerimizin öğrencilerimizle temas halinde olmasına büyük önem veriyoruz. Güçlü bir iletişimimiz var. Asli görevimiz sizlerin milletimize ve memleketimize fayda üretecek şekilde yetişmenizle ilgili her türlü katkıyı sağlamak” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversite öğrenci topluluk başkanları ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’nda bir araya geldi. Toplantıda bahar yarıyılında gerçekleştirilecek etkinliklerin planlaması yapıldı. Rektör Sarıbıyık, sohbet havasında geçen buluşmada toplulukların istek ve önerilerini değerlendirerek yöneltilen soruları tek tek cevapladı. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Seyfullah Gılıç ile 27 topluluk başkanı da yer aldı.

Atmosferin imkânlarından yararlanın

Yeni bir üniversite olmaları nedeniyle iş yoğunluğunun yüksek olduğunu belirten Rektör Sarıbıyık, “Yeni bir üniversiteyiz ancak bölünme yoluyla kurulduğumuz için köklü birimlere sahibiz. Ayrıca kısa sürede çok ciddi ve öncü işlere imza attık. Tüm yoğunluğa rağmen bir şekilde tüm birimlerimizin öğrencilerimizle temas halinde olmasına büyük önem veriyoruz. Güçlü bir iletişimimiz var.  Bizim asli görevimiz sizlerin milletimize ve memleketimize fayda üretecek şekilde yetişmenizle ilgili her türlü katkıyı sağlamak. Sizin asli göreviniz ise öğrencilik. Üniversiteli olmak önemli bir ayrıcalık. Buradaki günlerinizi boş geçirmeyerek, atmosferin imkânlarından yararlanarak olabilecek en donanımlı şekilde mezun olmalısınız” diye konuştu.

Sosyal aktivitelerde yer almak ayrıcalık

Rektör Sarıbıyık, “Üniversite okurken sosyal aktivitelerin içerisinde yer almak da başka bir ayrıcalık. Böyle bir durumu iki üniversiteyi birden okumak şeklinde ifade edebiliriz.  Özellikle sosyal aktivitelerle ilgilenen, bu aktivitelerin gerçekleştirilmesinde öncü rol alan arkadaşlarımız üniversitemizdeki canlılığa farklı bir katkı sunuyorlar. Bu açıdan topluluk temsilcileri olarak kıymetlisiniz. Hem kendinize hem de etrafınızdaki insanlara fayda üretmeye çalışıyorsunuz. Yapmış olduğunuz faaliyetler için hem teşekkür hem de tebrik ediyorum. Çok daha güzel faaliyetleri birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden yemekhane teşekkürü

Söz alan öğrenci topluluğu başkanları yemekhanelerin ortak kullanılmasıyla ilgili gelişme için teşekkür ederken ortak kampüs alanı nedeniyle yaşanan stant açma sorunları, kampüs dışı yemekhanelerdeki bazı aksaklıkların giderilmesi, yapılacak gezilere araç tahsisinin sağlanması, sponsor firma bulunması noktasında destek sağlanması gibi konuları dile getirdi. Hali hazırda araç tahsisinin sağlandığını ifade eden Rektör Sarıbıyık ise, yemekhane konusundaki iyileşmeleri takip edeceklerini ve rektörlük tarafından yerine getirilebilecek tüm taleplerle ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını vurguladı.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...