Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Meclis üyeleri sorunları paylaştı, öneriler sundu

- REKLAM -
Diğer Haberler

Adapazarı Belediyesi Şubat ayı olağan Meclis Toplantısında gündem dışı söz alan meclis üyeleri şehir merkezinde tespit ettiği sorunları paylaştı, öneriler sundu.

İYİ Partili Meclis Üyesi Mahir Özgün, gerçekleştirdiği gündem dışı konuşmada, şehir merkezinde tespit ettiği sorunları paylaştı. Özgün, “Katlı Pazar’da bulunan Köylü Pazarında Belediyemiz bir çalışma yaptı ancak yağmurlu günlerde orada faaliyette olan hemşehrilerimiz zorlandıkları için bir çözüm getirilmesi talebini iletmek istiyorum. Belediyemiz Güneşler Pazar Yerleşkesi, Mahallemi Güzelleştiriyorum ve Çocuk Hakları Sokağı projeleri ile önemli çalışmalar yapmaktadır. Adapazarı’mızın tanıtımı noktasında da çalışma yapmasının gerekliliği paylaşmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

İYİ Partili Meclis Üyesi Türker Ergül, kat yüksekliği konusunda kapsamlı bir görüş alışverişinin yapılarak şehir merkezinde önemli dönüşümün gerçekleşeceğine olan inancını paylaştı. Adapazarı’nın tanıtımı noktasında İYİ Partili Meclis Üyesi Mahir Özgün’ün önerilerine katkı sağlamak istediğini aktaran Ergül, Poyrazlar Gölü’nde bir festival düzenlenmesinin önemli olacağını dile getirdi.

CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay ise yaptığı konuşmada, şehirde bulunan 50 yaş üstü binaların büyük risk taşıdığını aktardı. Akbay, şehir merkezinden ziyade yeni yerleşim bölgelerine başta ulaşım olmak üzere her alanda yapılacak kapsamlı yatırımlarla dönüşümün sağlıklı bir şekilde hayata geçirilebileceğini, iskân çalışmalarının gözden geçirilmesi gerektiğini, halkı bilinçlendirme çalışmalarının daha artmasının önemli olduğunu vurguladı. Akbay, “Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini biliyoruz” dedi.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...