Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Ergül ‘Bu kaçıncı müjde’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un geçtiğimiz hafta yaptığı bin yataklı hastane müjdesi açıklamasına tepki gösterdi.

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, yaptığı açıklamada ‘Geçtiğimiz haftalarda kamuoyunda Sakarya’da 18 yıl içinde yapılan hizmetleri aktaran sayın AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, bin yataklı hastanenin temelinin bu yıl içinde atılacağını belirtiyor. Kendilerine soruyorum bu kaçıncı müjde. Her yıl bu hastane yapılacak temeli atılacak deyip duruyorlardı. En son ise geçtiğimiz haftalarda yaptığı basın toplantısından bu müjdeyi tekrardan yeniledi. 18 yıldır Sakarya’da iktidar parti yöneltilmesine rağmen ne sağlık‘ta, ne ulaşımda, ne de eğitimde, ileriye dönük hizmet göremedik. Vekilimiz Ali İhsan Yavuz açıklamasında sağlığa 18 yılda 650 milyon TL yatırım yaptığını ifade ediyor. Kendisine soruyorum bu harcamaların meyvesi nerede. Sağlık’ta zaten iyi durumda değiliz. Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak günü yaptığı basın toplantısında sağlıkta Sakarya’nın durumu çok iyi olmadığını 10 bin kişiye düşen yatak Türkiye ortalamasında 28 yatak olmasına rağmen ilimizde ise 19 yatağa tekabül edildiğini ifade etti. Ali İhsan Yavuz ise tam tersine, hastanelerin yatak sayısının arttığını söylüyor. Şimdi kime inanmak lazım. Her şey ortada.  Yoğun bakım ünitelerin yatak sayısı azlığından dolayı hastalar başka illere nakil yapılmak zorunda kalıyorlar. Hal böyle olunca hem hasta hem de hasta yakınlar için büyük maddi ve manevi sıkıntılar oluşmaktadır. Ayrıca gündemde meşgul olan Bin yataklı hastanesi yapımı halen yapılmış değil. Her seferinde yapılacak yapılacak deniliyor. Şimdi ise bin yataklı hastanenin temelini bu yıl atılacağını ve 2023 yılında hizmete sunulacağı deniliyor. Bence geç kalınmış bir proje. İnşallah temeli atılır diliyorum’ dedi.

İsmail ERGÜL

Demokrat Parti Sakarya İl Bşk.

- REKLAM -
spot_img

Büyükşehir’den aşure ikramı: Kazanlar Sakarya için kaynadı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayının bereketini paylaşmak ve vatandaşlar arasındaki dostluk bağını güçlendirmek için AKM önünde 10 bin kişilik...