Salı, Mayıs 21, 2024

‘Sakarya Gastronomisi ve Lezzet Durakları Projesi’ için start verildi

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan ‘Sakarya Gastronomisi ve Lezzet Durakları Projesi’ için start verildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce ‘Sakarya Gastronomisi ve Lezzet Durakları Projesi’ hazırlandı. Projenin ortakları, Sakarya Valiliği, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Taraklı Belediyesi ve Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Odası’dır.

Projeyle, ilk önce Taraklı İlçe Merkezinde yörenin mimari dokusuna göre hazırlanmış bir mekan oluşturulacak ve bu merkezde Sakarya’nın yöresel yemeklerinden oluşan bir menü ile hizmet verilecektir. Ayrıca bu merkezde şehrimize ait coğrafi işaretli ürünlerinde satışı yapılabilecektir. Hazırlanan projenin uygulama aşamasının önümüzdeki aylarda tamamlanmasıyla birlikte bu merkezin Taraklı ve Sakarya gastronomi turizmine önemli oranda katkı sunması hedeflenmektedir.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman ACAR ‘Projenin Sakarya adına çok önemli olduğunu ve ilk adımının Taraklı’ da atılarak mevcut turizm potansiyeline ivme kazandırdığını paylaşarak hayata geçirilecek projenin hayırlı olması dileklerini iletmiş, proje ortaklarına, Müdürlüğümüz personeline ve proje ekibine verdikleri emekler için teşekkürlerini de bir kez daha dile getirmiştir.’

- REKLAM -
spot_img

SGC’den Osman Çelik’e ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyeleri 31 Mart seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Çelik’i...