Salı, Kasım 29, 2022
spot_img

Rektör Al’dan SGC’ye ziyaret

Sakarya
kapalı
9.1 ° C
9.1 °
9.1 °
74 %
0.6kmh
100 %
Pts
9 °
Sal
13 °
Çar
15 °
Per
17 °
Cum
17 °
Diğer Haberler

Yayın Tarihi:

Sakarya Gazetecileri Cemiyeti’ni ziyaret eden SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, “Sakarya Üniversitesi şu anda 26. sırada. Hedefimiz üniversiteyi ilk 20 sıralamasının içine sokarak araştırma üniversitesi yapmak. SAÜ’nün potansiyeli aslında ilk 15’tir” dedi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Gazetecileri Cemiyeti’ni ziyaret etti. SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Rektör Al, hedeflerinin SAÜ’yü Araştırma Üniversitesi yapmak olduğunu söyledi. Dünyanın en güzel kampüslerinden birine sahip olduklarını ifade eden Prof. Dr. Al,  “Kampüsümüzü çevreci kampüs yapmak ve trafikten arındırmak istiyoruz” dedi.

HEDEFİMİZ İLK 20

SAÜ’nün inovasyon çalışmaları ve sürdürülebilirliğin sağlanması yolunda büyük uğraş verdiklerini dile getiren Rektör Al, “Sakarya Üniversitesi şu anda 26. sırada. Hedefimiz üniversiteyi ilk 20 sıralamasının içine sokarak araştırma üniversitesi yapmak. Biz Sakarya Üniversitesiyiz ve Sakarya’yı göz ardı edemeyiz. Başta sağlık olmak üzere sanayi ve ticarete de katkı yapmak istiyoruz. Sakarya’nın derdi bizim derdimizdir” dedi.

BİR YILDA ULAŞIRIZ

Rektör Al sözlerini şöyle sürdürdü: İlk 20 hedefimize 1 yıl içerisindeki gireceğimize inanıyorum. Ekibimize güveniyoruz. SAÜ’nün potansiyeli aslında ilk 15’tir. Ekibimiz gayet genç ve bunun üzerinden gelecek bir ekip. SGC Başkanı Sezai Matur da ziyareti için Rektör Al’a teşekkür ederek, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bina sorununun çözülmesi gerektiğini dile getirerek görevinde başarılar diledi.

- REKLAM -
spot_img

Sakarya’nın yeşilini korumak için eğitim verilecek

Büyükşehir Belediyesi ve Orman Mühendisleri Odası ortaklığında kent içi alanlarda kamu personellerine ve orman mühendislerine budama tekniği eğitimi verilecek....