Kedi Kafesleri Bakım Eşyaları ve Mamaları Kuryemama.com Kampanya da

Diğer Haberler
- REKLAM -

İnsanlar eski çağlardan bu yana hayvanları evcilleştirmiş ve onlarla yaşamaya alışmışlardır. Bu hayvanların başında yer alan kedi, köpek, kuş, balık gibi canlılar günümüzde artık insanların bir numaralı dostu olmuşlardır. Özellikle kediler son yılların en çok sahiplenilen hayvanlarındandır. Gerek sevimliliği gerek maskot tavırlarıyla insanları eğlendiren ve yüzlerinde sıcak bir tebessüm oluşturan kediler evde bakılması en kolay canlılardandır.

Bu canlıların bakımı her ne kadar kolay olsa da onların ev ortamında yaşamını rahat bir şekilde idame ettirebilmesi için çeşitli eşyalara ihtiyaçları vardır. Bu eşyalar onların vahşi yaşamdaki hislerini ve dürtülerini baskılamadan ev ortamına rahatlıkla adapte olabilmesini ve kedinin kendini evinde gibi hissetmesini sağlar.

Kedi Kafesleri ve Taşıma Çantası Modelleri

Kedi sahiplenmek isteyen, sahiplenen ya da bu tarz bir düşüncesi olan insanların almaları gereken ilk ve en önemli şey şüphesiz kediler için kafes veya taşıma çantalarıdır. Bu kafesler kedilerin dış ortamda rahatlıkla ve güvenle seyahat etmesini sağlar. Çeşitli veteriner ziyaretlerinde, hava almaya çıktığınızda, gezmeye giderken ve daha pek çok durumda bu kafesler sayesinde kedinizi de yanınızda götürebilirsiniz.

Kedi kafeslerinde en çok öne çıkan modellerden olan metal kapılı kafesler ise güvenilirliği ile sahiplerin gönlünü kazanmıştır. Hırçın kedilerin zorlamalarına bile dayanıklı olan bu metal kapılı kafeslerle gönlünüz rahat dışarı çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer kediniz yavruysa astronot kedi taşıma çantaları sizin için mükemmel seçimlerden olacaktır.

Kedi Bakım Eşyaları Nelerdir?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi kedilerin ev ortamında yaşamını rahatlıkla sürdürebilmesi için ona lazım olan belli başlı eşyalar mevcuttur. Bu eşyalar arasında kedi bakım ürünleri ön plana çıkar. Kedi tüylerinin dökülmemesi imkânsız bir olaydır fakat çeşitli kedi tarakları ile bu dökülmeleri toplamanız mümkündür.

 kedi bakım eşyaları listesinin ilk sırasında yer alan kedi tarakları da kendi içerisinde eldiven, kısa fırçalı, uzun fırçalı, tıraş edebilen olarak çeşitlere ayrılmaktadır. İsteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda bu ürünleri seçip kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kedi malt macunları da bakım eşyaları arasında yerini alır. Kedinin alması gereken vitaminleri ona sağlayan bu macunların kusma önleyici, sindirim düzenleyici, parlak tüy sağlayıcı gibi pek çok kullanım çeşitliliği de mevcuttur.

Kedi Mama Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kediler için daha doğrusu yaşayan bir canlı için olmazsa olmaz en önemli husus yemektir. Kedilere özel olarak üretilen kedi mamaları oldukça çeşitli olması sebebiyle hemen hemen her kedinin istek ve ihtiyacına yetişecektir. Kedi mama çeşitleri arasında ilk ayrımı ıslak ve kuru mamalar oluşturur. Kediler genellikle ıslak mamalara bayılsa da günlük kullanımda kuru mamalar çok daha avantajlı ve sağlıklı olacaktır. Kuru mama çeşitleri arasında yetişkin, Yavru kedi maması kuzulu, biftekli, tavuklu, balıklı, dana etli gibi farklı aromalar mevcuttur. Mamanın içeriğinde bulunan et, baharatlar, tahıllar ve kedinin kendi vücudunun üretemediği taurin gibi aminoasitler onların sağlığı için dengeli bir oranda birleştirilir ve mamaya katılır.

Kuru Mama mı Tercih Edilmeli Islak Mama mı?

Kediler için mama seçimi yaparken ıslak mama mı yoksa kuru mama mı seçme konusu pek çok kişinin aklını kurcalamıştır. Bu ikisi arasında seçim yapmak doğru değildir çünkü kedinin istek ve ihtiyaçlarına göre her ikisinin birlikte belirli oranlarla verilmesi en doğrusu ve sağlıklısı olacaktır.

Örneğin kuru mamanın gündelik olarak kullanılması ve her öğünde porsiyon şeklinde verilmesi uygunken, ıslak mamanın haftada bir veya iki, kedinin kilosuna göre verilmesi daha doğru bir tercihtir. Siz de mama ve kedi ürünlerine bakmak istiyorsanız Kurye Mama sitesini ziyaret edebilirsiniz.

- REKLAM -

Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir Rehberi Hazırlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ailelere Yönelik “Çocuklar İçin Doğru Oyuncak ve Kitap Nasıl Seçilir” Rehberi Hazırladı.  Rehberde çocukların gelişiminde...