Perşembe, Eylül 29, 2022
spot_img

Müstakil Ev ve Apartman Dairesi Farkı

Sakarya
açık
28.2 ° C
28.2 °
28.2 °
29 %
2.7kmh
0 %
Per
32 °
Cum
33 °
Cts
32 °
Paz
35 °
Pts
18 °
Diğer Haberler

 Müstakil ev ve apartman dairesi birbirinden apayrı iki yaşam alanıdır. Apartman dairesi; kapı komşusu, yan komşu, alt ve üst kattaki komşular olmak üzere birçok insanla muhatap olmak zorunda bırakabilir. Ev içindeki özel alanın başkalarının alanını ihlal edene kadardır. Evdeki yemek kokuları, misafirler, sesler, dinlenilen müzikler gibi birçok faktör komşuları etkileyip rahatsızlık verebilir. Bunlardan rahatsız olan komşular sizi şikayet etme hakkına sahiptir. Bu gibi komşu problemlerinin dışında apartmanın altyapısı da önemli bir etkendir. Taşan tuvaletler, patlayan su boruları bütün daireleri ilgilendirir. Alt katta oturmanın ayrı üst katta oturmanın ayrı sorumluluğu ve problemleri vardır. Müstakil evde oturmak ise daha farklıdır. Yan evlerde oturanların dışında muhatap alınacak herhangi bir komşu yoktur. Evdeki özel alan apartman dairesine göre daha geniştir. Bunun yanında evin altyapısı yalnızca sahibini ilgilendirir. Apartman dairesinde evcil hayvan bakmak gürültü ve temizlik bakımından komşuların sıkıntı çıkaracağı bir konuyken müstakil evde bu sorun yoktur.

Müstakil Evde Yaşamanın Avantajları

 Müstakil evde yaşamak oldukça avantajlı bir durumdur. Komşu problemleriyle ilgilenmeye gerek yoktur. Her ev sahibi özgürdür. Gürültü ve koku gibi durumlarda sakınmaya gerek yoktur. Evcil hayvan sahibi olmak müstakil evlerde daha avantajlıdır. Apartman dairesinde yaşanabilecek olumsuzluklar burada yoktur. Genelde çoğu müstakil evin bahçesi vardır. Bu bahçelerde hayvanlara daha rahat bir yaşam alanı sunulur. Aynı zamanda bahçe tarımı açısından faydalı bir durumdur. İnsanlara iyi gelir, faydalı bir yaşam sunar.

Müstakil Ev Satın Almak

 Müstakil ev satın almak ise ayrı bir durumdur. Tercih ederken sahibinden satılık müstakil ev tercih etmek daha mantıklıdır. Sahibinden satılık müstakil evler önceki sahiplerinden alındığı için yaşam alanına hazır, bakımı yapılmış şekildedir. Bu durumda zahmeti de en aza indirger. Sahibinden satılık müstakil ev almak günümüz şartlarında daha kolay. Birçok kişi aracılarla birlikte müstakil evlerini satmakta ve piyasayı canlandırmaktadır. Piyasanın böyle hızlı olduğu zamanlarda sahibinden satılık müstakil ev almak oldukça mantıklıdır.

- REKLAM -

Burak Erken, Murat Ekşi’nin Listesinden Seçime Giriyor

3 Ekim’de gerçekleştirilecek olan SATSO Organ Seçiminde Beyaz Liste ile 34. Meslek Komitesinden aday olan Murat Ekşi, Sakarya’nın önemli...