Salı, Ekim 4, 2022
spot_img

Bizimkisi “Bir Gönül Meselesi”

Sakarya
kapalı
15.2 ° C
15.2 °
15.2 °
53 %
3.7kmh
97 %
Sal
20 °
Çar
19 °
Per
20 °
Cum
20 °
Cts
18 °
Diğer Haberler

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından,  ‘’5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’’ kapsamında 4 – 5 Aralık tarihinde bir dizi faaliyet gerçekleştirildi.

Dünya Gönüllüler Günü’nde; gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, gönüllük çalışmaları gerçekleşti.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube müdürlüğü, Gençlik Hizmetlerine bağlı Gençlik Merkezleri Gönüllü Gençleri, KYGM yurtlarındaki gönüllü öğrenciler,  ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın gönüllülerinin 4 Aralık Cumartesi 14:00-17:00 arasında;  Kentpark ve Millet Bahçesinde Çevre Temizliği yaptılar.

Çevre temizliğine Eğitim, Sosyal , Kültürel Faaliyetler Şube Müdür V. Suzan Yazıcı Arabul, Gençlik Hizmetleri Müdürü Yavuz Cangir ve Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Salman’da gönüllü gençler ile çevre temizliğine katıldılar.

5 Aralık Pazar günü 14:00-17:00 arasında ise; Çark Caddesinde , AFAD, Yeşilay, İHH, Kızılay ve Diyanet Vakfı’nın da katılımlarıyla ‘’Gönüllülük Yürüyüşü’’ ve ‘’Afet ve Acil Durum Temalı Farkındalık Çalışması’’ gerçekleştirdiler.

Gönüllü Gençler Çark Caddesinde ‘’Afet ve Acil Durum Temalı Farkındalık Çalışması’’ yaparak halka ve esnafa ’Afet ve Acil Durum Temalı Farkındalık Çalışması’’ ile ilgili bilgilendirlermeler yaptılar.

Eğitim, Sosyal , Kültürel Faaliyetler Şube Müdür V. Suzan Yazıcı Arabul “Gönüllüler Günü; ‘gönüllülük’ kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, günlük hayatımızın doğal bir parçası haline gelmesi ve gönüllü çalışmaların, yerel, ulusal ve global platformlarda tanıtılması için çok önemli bir fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda yapmış olduğumuz gönüllülük programlarımız dolu dolu geçti emeği geçen KYGM Öğrencilerimize, Gençlik Merkezi Gönüllü Gençlerimize, tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

- REKLAM -

İbil: Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda...