Pazar, Ekim 17, 2021

Alptekin; ‘Yurtların fiyatları artırma konusunda çok uçuk rakamlar yok’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, yılda iki kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2021 yılı son toplantısını Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında söz alan SATSO 5. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Alptekin ‘Üniversitelerin açılmasıyla birlikte yurtlar olumsuz şekilde gündeme geliyor. Yurtların fiyatları artırma konusunda çok uçuk rakamlar yok. 2 senedir kapalı duruyorlar. Ayakta kalmaya çalışıyorlar’ dedi.

SATSO 5. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Alptekin Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında yaptığı konuşmada; “Haziran ayından itibaren restoran ve kafeler için her şey yolunda gidiyor. Sektörümüzde catreing işi yapan üyelerimizi sıkıntı yaşıyor ve ani artış gösteren hammaddeler oldukça zorluyor. Sektörümüzde maalesef çarpık büyüme, çoğalma ön planda. Aynı lokasyonda birçok benzer işletme açılıyor. Üniversitelerin açılmasıyla birlikte yurtlar olumsuz şekilde gündeme geliyor. Yurtların fiyatları artırma konusunda çok uçuk rakamlar yok. 2 senedir kapalı duruyorlar. Ayakta kalmaya çalışıyorlar. Öğrenciyi barındırma yönetmeliğine yurtlar dahil ancak apart ve stüdyo daireler dahil değil. Yurt sahipleri öğrenci güvenliği için her kuralı yerine getirmeye çalışırken daire sahipleri haksız kazanç sağlıyorlar” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -