Salı, Ekim 4, 2022
spot_img

‘Gerçekten şu karşımdaki topluluğa teşkilat denir’

Sakarya
kapalı
15.2 ° C
15.2 °
15.2 °
53 %
3.7kmh
97 %
Sal
20 °
Çar
19 °
Per
20 °
Cum
20 °
Cts
18 °
Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti Sakarya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında yaptığı konuşmada ‘Sakarya’da hepsi birbirinden önemli eser, proje ve hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdik. Muhalefet milletin karşısına icraat diye temel atmama törenleriyle, musluk açılışlarıyla çıkarken, biz toplam 2 milyar 600 milyon lirayı bulan eğitimden spora, ulaşımdan sağlığa pek çok yatırımı Sakarya’nın istifadesine sunduk’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında; ’Sakarya Teşkilatımızın kıymetli mensupları, değerli dava ve yol arkadaşlarım; sevgili kardeşlerim; sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum.

Sakarya ziyaretimiz münasebetiyle teşkilatımızın siz değerli mensuplarıyla bir araya gelmekten duyduğum bahtiyarlığı özellikle ifade etmek istiyorum.

Sözlerimin hemen başında İl Başkanımız ve İl Yönetimimizi kalplerimizi böyle güzel bir atmosferde buluşturdukları, bizleri bir araya getirdikleri için tebrik ediyorum.

Sakarya İl Danışma Toplantımızın partimiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Sizlerin şahsında bugün bizi muhabbetle bağrına basan tüm Sakaryalı vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Gerçekten şu karşımdaki topluluğa teşkilat denir. Zira üç gün içerisinde bu teşkilatımızı başta Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Bey olmak üzere İl Teşkilatımızla birlikte bir araya gelerek Belediye Başkanımız hep birlikte seferber oldular ve süratle gerek Arifiye organizasyonunu, gerek toplu açılışları, gerekse şu anda yapmakta olduğumuz Teşkilat Toplantımızı gerçekleştirdiler.

Bu teşkilat Allah’ın izniyle Sakarya’da çok şeyleri başarılı kılacaktır. Zira kuruluşundan bugüne kadar Sakarya Teşkilatımızın farklı kademelerinde görev almış, bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş tüm kardeşlerime gayretleri, emekleri, sadakatleri için teşekkür ediyorum. AK Parti çatısı altında son 20 yıldır yürüttüğümüz büyük ve güçlü Türkiye mücadelemizde halen aramızda bulunanlar olduğu gibi, maalesef nice kardeşimizi, nice yol arkadaşımızı da kaybettik. Merhum Erdem Bayazıt’ın o yüreklere dokunan ifadesiyle:

“Onlar gittiler

Gelen zamandan bir haber gibiydiler.

Ben şimdi bu yanda

İçilmiş bir and için bekleyenim

Kurulmuş saat gibi.

Onlar gittiler

Giderken bir muştu gibiydiler.”

Evet, geride hoş bir seda bırakarak bir muştu gibi, bir müjde gibi bu dünya yolculuğunu tamamlayan tüm dava arkadaşlarıma Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Emanetlerini namusumuz bilip AK Parti sancağını daha da yüceltmeye, davamıza, ülkemize ve şehrimize aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. İşte bugün Sakarya’da hepsi birbirinden önemli eser, proje ve hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdik. Muhalefet milletin karşısına icraat diye temel atmama törenleriyle, musluk açılışlarıyla çıkarken, biz toplam 2 milyar 600 milyon lirayı bulan eğitimden spora, ulaşımdan sağlığa pek çok yatırımı Sakarya’nın istifadesine sunduk. Açılışını yaptığımız eser ve hizmetlerin bir kez daha şehrimize ve siz Sakaryalı kardeşlerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu eserlerin Sakarya’ya kazandırılmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımızı kutluyor, gayretlerinin artarak devam etmesini diliyorum. İhale, inşa ve yapım aşamasındaki diğer projelerimizi de yakın takibimizde tutarak inşallah en kısa sürede devreye alınmalarını sağlayacağız.

Kıymetli kardeşlerim; karşımda teşkilat dedim; evet teşkilatsız başarı olmaz. Teşkilat varsa başarı vardır, teşkilat varsa kazanmak vardır, teşkilat varsa zafer vardır zafer. İşte ben de şu anda karşımda Ana Kademesiyle, Kadın Kollarıyla, Gençlik Kollarıyla bir teşkilat görüyorum.

Bizim siyasetimiz hep söylediğim gibi eser ve hizmet siyasetidir. Biz siyasette başkaları gibi makam ve mevki elde etmek için değil millete ve memlekete hizmet etmek için bulunuyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Bu iddiamızı da sadece lafta bırakmıyor, icraatlarımızla, eserlerimizle, birbiri ardına hayata geçirdiğimiz vizyon projelerimizle ispat ediyoruz. Bugün elini vicdanına koyan herkes eski Türkiye ile yeni Türkiye, 2002’nin Sakarya’sı ile 2021’in Sakarya’sı arasındaki farkı görüyor ve kabul ediyor. Bir yandan şehirlerimizi güzelleştirirken bir yandan çok büyük yol projelerini, enerji projelerini, konut projelerini devreye alıyoruz. Bir yandan maruz kaldığımız onca saldırıda ekonomideki istikrarı korurken, diğer taraftan da ihracatta, üretimde, sanayide rekorlar kırıyoruz. Bugün açıklanan Haziran ayı ihracat rakamları Türkiye’nin üretim kapasitesini ve özel sektörün dinamizmini bir kez daha ortaya koydu. Haziran ayı ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 19,8 milyar dolara yükseldi. Bay Kemal, sen vergi memuruydun değil mi, hesaptan anlıyorsan bak ben sana resmi rakamları veriyorum, yanında hesaptan anlayanlar da var, onlarla da bir görüşüver. 6 aylık ihracatımız ise, geçen yıla oranla yüzde 40 artarak 105 milyar doları buldu. 12 aylık ihracat değerimizde de 199 milyar 567 milyon dolar gibi rekor bir seviyeyi yakaladık; bu 6 ayın rakamıdır. Allah’ın izniyle bu gidişle yılsonuna biz rekoru kıracağız. Böylece aylık, çeyreklik ve 6 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına ulaştık. Buradan bir kez daha çalışarak, üreterek, ihraç ederek Türkiye’nin gücüne güç katan tüm firmalarımıza, ihracatçılarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 6 ayda bu ivmeyi daha da arttırarak 2021 senesini özellikle dış ticarette ülkemiz için bir rekorlar yılı haline dönüştüreceğiz. Her bir vilayetimizde hizmetlerimiz kat kat artarken, küresel ölçekte de güçlü, itibarlı sözünüz ağırlığı olan ülke konumumuzu perçinliyoruz. Ülkemizi ve iktidarımızı hedef alan sayısız iç ve dış operasyona, gizli, açık vesayet girişimine rağmen hamdolsun milletin emanete halel getirmedik, ileri demokrasi ve kalkınma hedefimizden asla vazgeçmedik. Sadece son 1,5 yıldır devam eden koronavirüs sürecinde yaşananlar dahi ülkemizin 2002’den beri kat ettiği mesafeyi göstermesi açısından yeterlidir.

Değerli kardeşlerim, Türkiye son bir asrın en büyük sağlık krizi diye nitelenen bu salgını hamdolsun dünyada en başarılı şekilde yöneten ülkelerden biri olmuştur. Sağlık hizmetlerinden tedarik zincirine, kamu düzeninden sosyal destek programlarına, üretimden eğitime kadar hiçbir alanda boşluk ya da kaos oluşmasına müsaade etmedik. İlacından testine, ambulansından diğer tedavi araçlarına her türlü hizmeti vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde sunduk.

Kardeşlerim, bakın çok enteresan bugün İngiltere 100-150 Sterlinle aşı yapıyor, biz ise ücretsiz aşı yapıyoruz, aramızdaki fark bu. Almanya’ya gidiyorsun bakıyorsun 100-150 euro, ama bizde böyle bir şey yok.  Bugün de söyledim, çünkü biz değerli kardeşlerim, halkından aldığını halkına iade eden bir iktidarız. Aynı şekilde salgına karşı en etkili silah olan aşı konusunda erken vaziyet alarak önemli bir başarıya imza attık. Dünya genelinde halen 100’e yakın ülkenin ilk doz aşıya dahi ulaşamadığı bir tabloda biz 52 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık. Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP’lilerin israf diyerek, ne gerek var diyerek sürekli eleştirdiği şehir hastanelerimiz salgınla mücadelenin adeta lokomotifliğini yaptı. Sadece salgın döneminde ülkemize kazandırdığımız sağlık tesislerimizin sayısı 11 ek hizmet binasıyla birlikte 36’yı buluyor. Salgının sebep olduğu sıkıntıları hafifletmek amacıyla her kesimden vatandaşlarımıza sağladığımız teşvik, hibe ve desteklerin toplamı 661 lirayı geçiyor.

Kıymetli kardeşlerim, bu tür olağanüstü dönemler hem ülkelerin gücünü hem de siyasetçilerin ufkunu, kabiliyetini, karakterini ortaya koyan adeta mihenk taşlarıdır. Bunun için atalarımız altın ateşte, insan mihnette belli olur diyor. Bu süreçte bizim gibi milletimiz de AK Parti ve Cumhur İttifakı ile muhalefet arasındaki vizyon, zihniyet ve gündem farkını görmüş oldu. Biz ülkemizi salgın musibetinden en az zararla çıkartmanın mücadelesini verirken, onlar kısır siyasi hesaplarının peşinden gittiler. Biz plan üretir, proje üretir, milletimizin sorunlarına çare üretirken, onlar sadece iftira ve yalan üretmenin derdindeydiler. Son 1,5 yıllık dönemi lütfen şöyle bir gözünüzün önünden geçirin, bu dönemde CHP Genel Başkanı veya ittifak ortaklarının millet ve memleket adına yaptıkları tek hayırlı hizmetleri oldu mu? Ülkemizin salgınla mücadelesine katkı yapacak bir tek adım attılar mı? Atmadılar. Atmadıkları gibi, bizim hayata geçirdiğimiz projeleri de sabote etmeye kalktılar. Suriye’de PYD’li teröristlere arka çıktılar. Doğu Akdeniz’de Rum Kesiminin tezlerine sözcülük yaptılar. Libya’da darbecilerin yanında saf tuttular. Arifiye’deki fabrikadan Katarlı öğrenciler meselesine, Merkez Bankası rezervleriyle ilgili çarpıtmalardan, Kanal İstanbul projesine, Libya’dan Suriye’ye, terörle mücadeleden Doğu Akdeniz’deki hamlelerimize kadar hiçbir meselede yerli ve milli bir duruş sergileyemediler. Önceden ellerine geçirdikleri her bir fırsatı ülkeyi ve ekonomi kötülemek için kullanırlardı, şimdi ağızlarını her açtıklarında tüccarı, bürokratı, hakimi, savcıyı, iş adamını, yatırımcıyı tehdit etmeye başladılar.

Türkiye kalkınmasın, Türk ekonomisi büyümesin, ülkemize uluslararası yatırımcı gelmesin diye her gün tehditlerinin dozunu biraz daha artırıyorlar. Bilinç atlarına işlemiş ne kadar pislik varsa bizde de bunu görmek istiyorlar, ama göremeyince bu sefer muvazeneyi iyice yitiriyorlar. Her gün daha büyük bir yalana, her gün daha rezil bir iftiraya sarılmalarının yegane sebebi işte budur.

Kardeşlerim, 2023’e giden süreçte CHP tıpkı 27 Mayıs darbesi öncesi gibi Türk siyasetini zehirlemekte, kirletmektedir. Vatandaşın siyaset kurumuna olan güvenini sarsarak yine 27 Mayıs arifesinde olduğu gibi vesayetçilere uygun ortam hazırlamaya çalışıyorlar. Biz kardeşlerim, kuklayı da, kuklayıcıyı da görüyor, CHP’nin başındaki zatın son dönemde iyice pervasızlaşan tavrının altında yatan sebepleri gayet iyi biliyoruz. CHP’nin bizi çekmek istediği tezgaha asla gelmeyecek, kardeşliğimizden, muhabbetimizden, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğiz. Hiçbir tahrike, hiçbir provokasyona pabuç bırakmayacak, hiçbir saldırıyı da kesinlikle boğun eğmeden kabul etmeyeceğiz. Tüm iftiralara, tüm karalama kampanyalarına gereken cevabı hem de en sert şekilde verirken, millete hizmetten yönümüzü de çevirmeyeceğiz.

Her zaman ifade ediyorum, biz millete efendi olmak için değil hizmetkar olmak için geldik. Biz bu yola ikbal devşirmek için değil, istiklal ve istiklal mücadelemizi zaferle taçlandırmak için çıktık. Bizim yolumuz kardeşlik yoludur, demokrasi, hukuk, adalet yoludur. Bizim yolumuz Türkiye’nin huzurudur, refahıdır, Türkiye’nin selametidir. Vatanımızın bekası, mensubu olmaktan her zaman iftihar ettiğimiz aziz milletimizin esenliği, siyasetteki en büyük kırmızıçizgimizdir.

Son 19 yıldır olduğu gibi bugün de, yarın da itidalle, sağduyuyla, sabırla hareket edecek, kin ve nefret yerine kardeşliğin diliyle konuşacağız. Sanal gündemlerin, sahte manşetlerin özellikle peşine takılmadan tüm enerjimizi ülkemiz ve milletimiz için hizmet için hizmet üretmeye, eser üretmeye, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Türkiye’yi eski kötü günlerine gayret edenler gibi döndürmeyeceğiz. Pazarlığa tutuşanların karşısına büyük ve güçlü Türkiye davamıza daha sıkı sarılarak çıkacağız.

Gençler, Sakarya Teşkilatı olarak sandık müşahidimizden il başkanımıza, üyemizden milletvekilimize kadar her kademede daima sahada olacak, ülkemize kazandırdıklarımızı milletimize tek tek anlatacağız.

Gençler, şayet biz dirayetli olursak, sağlam durursak, samimiyetle çalışır Hakk’ın rızası için halka hizmet etmeyi sürdürürsek, Allah’ın izniyle hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Türkiye’nin istikbal ve istiklal mücadelesinde bu kadroya, yani sizlere çok önemli görevler düşüyor. Ben bu konuda sizlere güveniyorum. Her birinizin omuzlarınızdaki sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğine yürekten inanıyorum.

Kardeşlerim; şu anda bugün yaptığımız Genişletilmiş İl Divan Toplantımızda ana kademi, kadın kolları, gençlik kolları olarak… Gördüğünüz gibi dik duruyorum, ama sizlerden de dik durmanızı istiyoruz. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ve kapı-kapı dolaşarak bütün yaptıklarımızı, hafıza-i beşer nisyan ile maluldür bunu unutmayın, herkese anlatacağız.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum, sizleri bir kez daha saygıyla, selamlıyorum, Allah’a emanet ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -

İbil: Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda...