Salı, Ekim 19, 2021

Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ekibi büyük bir başarıya imza attı

Yaklaşık 3 ay önce Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatlarıyla kurulan Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ekibi büyük bir başarıya imza attı. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Gençlik Komisyonu’nda Dışişleri & Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Türkiye’yi temsilen Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi görevlendirildi.

Gençlerin Sivil ve Siyasi Katılımının Artırılması gündemi ile toplanan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Gençlik Komisyonu’na Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ni temsilen toplantıya Başkan Danışmanı  Av. Asuman Gözüaçık katıldı. Toplantıda Kent Konseyleri ve Gençlik Meclisleri ile alakalı sunum yapan ve Türkiye’deki gençlerin sivil ve siyasi katılımıyla alakalı bilgiler sunan Gözüaçık, “Böyle güzel bir platformda, dünyanın neredeyse her bölgesinden genç arkadaşlarımla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ekibimize güvenen ve bizi bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye, Kent Konseyi Başkanımız Sinan Çileli’ye ve Gençlik Meclisi Başkanımız Rahmi Can Şeşen’e teşekkür ederim. Ayrıca bu platformda olmamızı sağlayan ve güzel ülkem Türkiye’yi temsil etme fırsatı sunan Dışişleri Bakanlığı’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve AGİT’e çok teşekkür ederim.”

Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Rahmi Can Şeşen ise “Görevi devraldığımızda “Bir Hikayemiz Olsun” demiştik, şimdi görüyorum ki inşallah başarılarla dolu nice hikayeler yazacağız. Dışişleri Bakanlığımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelen bir görevlendirmeyle ülkemizi uluslararası mecrada temsil etme fırsatı bulduk. Yeni kurulmuş bir ekip olmamıza rağmen bizlere güvenen herkese teşekkür ediyor, güzel ülkemize ve Sakarya’mıza layık bir şekilde ülkemizi temsil edeceğimize söz veriyorum. Bu vesileyle bir araya gelmemize vesile olan, bizlere her zaman sıcak yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve Kent Konseyi Başkanımız Sinan Çileli’ye şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte AGİT Gençlik Komisyonu’na üye olan 57 ülke gençliği arasında Türkiye’yi temsil edecek olan ekibimize de başarılar diliyorum.” dedi. 

İlgili Haberler

- REKLAM -