Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Gazetecilere korona taraması

- REKLAM -
Sakarya
hafif yağmur
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
90 %
1.3kmh
5 %
Paz
24 °
Pts
28 °
Sal
33 °
Çar
36 °
Per
35 °
Diğer Haberler

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Çark OSGB firması tarafından korona virüs taramasından geçirildi.

Korona virüs testlerinin Sağlık Bakanlığı ile anlaşmalı labaratuarlar ve OSGB’ler tarafından da yapılmasına izin verilmesinin ardından isteyen vatandaşlara test yapmaya başlayan Çark Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve Basın İlan Kurumu Şube Müdürü İbrahim Çorbacı’yı korana testi yaptı. Parmaktan kan alınarak ve 10 dakikada sonuç alınan antikor testinden geçen gazetecilerin testleri negatif çıktı.

10 DAKİKA DA SONUÇ

Çark OSGB Hekimi Dr. Dursun Bostancı’nın gözetiminde yapılan testlerle ilgili bilgi veren Çark OSGB Genel Müdürü İzzet Yıldız “Bu 10 dakikada sonuç aldığımız testler yüzde 90 üzerinde doğru sonuç veriyor. Kişinin daha önce koronaya yakalanıp yakalanmadığını da yakalıyor. O an korona virüs taşıyıp taşımadığını da belirliyor. Bir diğer kan testimiz koldan kan alınarak yapılıyor. Alınan kan laboratuvara götürülüp test ediliyor. Ayrıca burundan ve boğazdan sürüntü alınarak yapılan PCR testini de biz yapabiliyoruz” dedi. İzzet Yıldız tüm bu testleri kendi merkezlerinde yapabildiklerini belirtirken “ Test örneklerini güvenli bir şekilde alabilmek için son derece steril bir ortam hazırladık. Vatandaşlarımız güvenle gelebilirler” dedi. SGC Başkanı Sezai Matur da Dr. Dursun Bostancı ve Çark OSGB Genel Müdürü İzzet Yıldız’a yaptıkları test çalışması için teşekkür etti.

- REKLAM -
spot_img

Heyecan Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Serisi ile zirve yaptı

Uluslararası Sakarya Bisiklet Festivali’nde heyecan devam ediyor. UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi elit erkekler ve elit kadınlar kategorilerinde yarışlar...