Cuma, Haziran 14, 2024

Belediye ‘Siyasi Şov Denemesi’ dedi

- REKLAM -
Diğer Haberler

Pamukova Belediye Başkanlığı geçtiğimiz günlerde belediye girişinde yaşanan maske olayı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ‘Mensubu olduğu partinin amblemlerini taşıyan 3 kutu maskeyi belediye danışma masasına bırakıp önünde resim çektirerek adeta siyasi bir şov denemesi yapmıştır’ ifadeleri yer aldı.

Pamukova Belediye Başkanlığından yapılan açıklama;

‘İçinde bulunduğumuz küresel salgın süresi boyunca Pamukova Belediyesi olarak çeşitli önlemler aldık, almaya da devam ediyoruz. Covid_19 ile mücadele süresince belediyemiz tarafından ÜCRETSİZ olarak yaklaşık 60,000 adet maske dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Bunlar içerisinde şehrin umuma açık yerleri başta olmak üzere kamu ve özel kurumlara ücretsiz maske gönderimi de sağlanmıştır. Halk sağlığını direk ilgilendiren bu çalışmalarımız vatandaşlarımız tarafından büyük bir takdir toplamıştır. Hal böyle iken art niyetli ve maksatlı olduğunu düşündüğümüz bir şahısın senaryolaştırdığı bir olay neticesinde basında yer bulan asılsız bir haberden dolayı size bir bilgilendirme yapma gereği hissettik.

Malumunuz maske satışı yapmak serbest hale geldiğinden beridir bilinçli vatandaşlarımız kendi maskelerini kendileri temin ederek sokağa çıkarken, kamu kurum ve kuruluşlarına giderken maske takarak iş ve işlemlerini görmektedirler. Belediyemizde de bu kural hassasiyetle uygulanarak maskesiz herhangi bir kimse içeriye alınmamaktadır. Maskesiz bir şekilde girmek isteyenlerde nezaket kuralları çerçevesinde uyarılarak maske zorunluluğu hatırlatılmaktadır.

03/09/2020 Perşembe günü öğle saatlerinde belediyemize dilekçe sunmak üzere maskesiz bir şekilde girmek isteyen ve sonradan isminin İ.K. olduğunu ve CHP Pamukova İlçe Yönetim Kurulu üyesi olduğunu öğrendiğimiz bir şahıs yine belediye Danışma masası tarafından nezaket kuralları çerçevesinde uyarılarak maskesiz girmenin  uygun olmadığı söylenmiş ve bunun üzerine de söz konusu şahıs kafasındaki senaryoyu hayata geçirmiştir. Mensubu olduğu partinin amblemlerini taşıyan 3 kutu maskeyi belediye danışma masasına bırakıp önünde resim çektirerek adeta siyasi bir şov denemesi yapmıştır. Aslında yapmış olduğu bu hareketle gerçekteki niyetini de bizatihi kendisi ortaya koymuştur. Biz Ana Muhalefet Partisinin bir yöneticisinin bu kadar basit bir yönteme başvuracağını doğrusu hiç düşünmemiştik.  Burada takdiri 60 binin üzerinde ücretsiz maske dağıtımını gerçekleştirdiğimiz Pamukova halkına bırakıyor ve 35 yıl boyunca bu güzel ilçede bu tür siyaset güdenlerin son halini CHP yöneticilerine örnek gösteriyoruz’

https://www.instagram.com/p/CEtb1wbBhgk/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.facebook.com/Pamukova.Bel.Bas/posts/938783299933146
- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...