Salı, Ağustos 9, 2022
spot_img

‘Uzaktan eğitim’ eğitim değildir!’

- REKLAM -
Sakarya
parçalı bulutlu
23.2 ° C
23.2 °
23.2 °
75 %
1.8kmh
76 %
Sal
33 °
Çar
34 °
Per
29 °
Cum
34 °
Cts
34 °
Diğer Haberler

Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Yücel Kaçar ‘Kamuoyunda ki yaygın kanaatin aksine, öğretmenler uzaktan eğitimi değil, bir an önce okulların açılmasını ve  yüz yüze eğitimi geçilmesini istemektedir’ dedi.

Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Yücel Kaçar yaptığı açıklamada ‘Çünkü öğretmenler bilirler ki, “akran eğitimi, sosyal etkileşim, fırsat eğitimi vb” akademik alanlar bir tarafa öğrencinin göz bebeğine bakmadan, uzaktan yapılan bilgi aktarımı asla  eğitim değildir.

Mart ayında herkesin hazırlıksız yakalandığı dönemde yapılan uzaktan eğitim, elbette anlaşılır ve gerekli bir durumdu. Ancak aradan 6 ay geçmiş olmasına rağmen hiç bir hazırlık yapılmaması, gereken önlemlerin hiçbirinin alınmaması nedeniyle okulların açılamaması ise net bir şekilde başarısızlik ve yönetim zaafiyetidir.

Bakanlık gerekli önlemleri alamamış ve yüz yüze eğitime geçecek ortamı hazırlayamamıştır. MEB bu başarısızlığını kamufle etmek için bahane üretmeyi bırakmalı ve gerekli önlemleri alarak bir an önce yüz yüze eğitime geçecek koşulları hazırlanmalıdır.

Biz Eğitim Sen olarak bakanlığın bir an önce aşağıdaki koşulları yerine getirerek yüz yüze eğitimi başlatmaya çağrıyoruz.

1. Yeterli temizlik personeli alımı yapılmalıdır.

2. Okullarda (maske, dezenfektan, yüzey temizleyici vb) hijyen koşulların oluşturulması için gerekli bütçe sağlanmalıdır.

3. Sınıfların seyreltilmesi için; Köy okullarınin açılması, kontenjanı dolmayan okullar ile atıl durumdaki kamu binalarınin kullanilmasi ve gerekirse okul bahçelerinde konteyner sınıfların açılmalıdır.

4. Seyreltilmiş sınıflar için yeterli öğretmen ataması yapılmalıdır.

5. Her okula yeterli sağlık personel atanmalıdır’

İfadelerini kullandı.

- REKLAM -

Rektör Hamza Al: Araştırma üniversitesi hedefimiz var

SAKARYA - Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret eden Rektör Hamza Al, Akademik Kurul Toplantısına da katıldı. Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen...