Perşembe, Haziran 24, 2021

MHP o cadde için önlem istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Serdivan Belediye Meclis üyeleri, trafik kazalarıyla gündemde olan Bağlar Caddesi için önlem alınmasını istedi

Trafik yoğunluğu kadar kuralsızlığında tavan yaptığı ve hemen her gün kazalara sahne olan Serdivan Bağlar Caddesi’nde beklenti, yolda hız düşürücü tedbirler alınması ve yolun ikiye bölünmesi yönünde.

Kuralsız U dönüş ve karşı şeride geçerek park etme olaylarının yanı sıra, sokaklardan direkt karşı şeride geçmenin neden olduğu kazalarda son olarak 23 yaşındaki Ahmet Özcan adlı motosiklet sürücüsü yaşamını yitirmişti.

MHP, Serdivan’da kazalarla gündeme gelen cadde için harekete geçti. Kazaların yaşandığı Bağlar Caddesi’nin Serdivan Polis Karakolu ile Serdivan Belediyesi arasında kalan kesimi için önlem alınmasını isteyen Serdivan Belediyesi’nin MHP’li meclis üyeleri, konuyu meclis gündemine taşımak üzere belediyeye dilekçe verdi.

Ercüment Berber, Hilmi Şimşek, İdris Sümbül, Yunus Saltık, Selahattin Yıldırım, Yıldıray Başlı ve Kadir Kınalı’nın imza attığı başvuruda, yaşanan kazalar ayrıntılı biçimde gösterilirken, “İstiklal Mahallesi Bağlar Caddesi üzerinde meydana gelen kazalardan sonra bu cadde üzerinde kazaları önleyici tedbirler alınması gerekmektedir. Caddenin geniş olması sebebiyle dükkanların önünde park eden araçlardan dolayı yol genişliği daralmakta ve iki yönlü trafik olan bu caddede sokaktan çıkan araçları görmek zorlaşmaktadır. Aşırı hızın da etkisiyle istemediğimiz kazalar meydana gelmektedir” iadeleri yer aldı.

MHP, söz konusu caddede önlem olarak hız kesici kasisler, yolun ikiye bölünerek orta refüj yapılmasını talep etti.

İlgili Haberler

- REKLAM -