Çarşamba, Ekim 20, 2021

Yenikent Bölgesi Adli Tıpı bekliyor

Yenikent Bölgesi İstanbul Adli Tıp’taki yoğunluğunu azaltmak için Sakarya’da kurulacağı açıklanan Adli Tıp Grup Başkanlığını bekliyor.

2016 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adapazarı 15 Temmuz Camili Mahallesindeki 266 nolu iş merkezinde bulunan 74 iş yeri Sakarya Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Otopsi Merkezi olarak kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü adına tahsis edildi. Ancak daha sonra Adalet Bakanlığı tahsis edilen bu iş merkezinden feragat etti.

Feragat sonrası Sakarya ve ilçelerinin adli vakalarına ait cenazelerin otopsisinin yapılabilmesi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde birim kuruldu.

2018 yılında basında İstanbul Adli Tıp’taki yoğunluğu bir nebze azaltmak için Adli Tıp Grup Başkanlığının kurulabilmesi için 15 Temmuz Camili Mahallesi Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu (MYO) karşındaki arazi içinde 6 buçuk dönüm yer tahsis Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına tahsis edildiği ve inşaa edilecek olan kurumun kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlaması için çalışmalar başlatıldığı haberleri yer aldı.

Yıl 2020. Yenikent Bölgesi İstanbul Adli Tıp’taki yoğunluğunu azaltmak için Sakarya’da kurulacağı açıklanan Adli Tıp Grup Başkanlığını bekliyor.

İlgili Haberler

- REKLAM -