Pazartesi, Ekim 25, 2021

O iş merkezi kaderi ile baş başa kaldı

Önce Adalet Bakanlığı’na daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilen 15 Temmuz Camili Mahallesindeki 266 nolu iş merkezi kaderi ile baş başa kaldı.

2016 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Otopsi Merkezi olarak kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü adına tahsisi edilen 15 Temmuz Camili Mahallesindeki 266 nolu iş merkezindeki 74 iş yeri 2018 yılında Adalet Bakanlığı’nın feragatı üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası olarak kullanılmak üzere İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsisi edildi.

Aradan geçen 2 yıla yakın süredir herhangi bir tadilat yapılmayan bina adeta harabeye dönerek kaderine terk edildi.

4.324 m2 alana sahip ve iki adet üçer kattan oluşan her biri yaklaşık 30m2’lik 74 iş yerinin bulunduğu iş merkezleri bakımsızlıktan adeta harabeye döndü. Şuanki haliyle tadilatının yeni bina inşaatından daha maliyetli olacağı görünen iş merkezleri ne deprem sonrası ticari merkez olarak kullanıldı nede tahsis edildiği kurumlar tarafından.

En son Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildiğine dair bilgi edinilen İş Merkezinin çevresinde yaşayan Camililer harabeye dönen iş merkezi için yetkililerin ne karar vereceğini bekliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2014 yılında 15 Temmuz Camili Mahallesinde bulunan iş merkezinin tadilatını yaparak Sakarya Meslek Yüksekokulu olarak kullanılmak üzere Sakarya Üniversitesi’ne tahsis etmişti.

sakaryamilat.com

İlgili Haberler

- REKLAM -