Çarşamba, Temmuz 24, 2024

‘Sınavlarda Zaman Kazanabilirsiniz’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Altınküre Okulları Fen ve Anadolu Lisesi tarafından ‘Hızlı Okuma Teknikleri’ isimli bir etkinlik düzenlendi. Altınküre Okulları konferans salonunda gerçekleştirilen seminere Eğitimci Yazar Bahri Yağmur konuşmacı olarak katıldı.

Lise öğrencilerinin yoğun bir şekilde katılım gösterdiği etkinlikte, hızlı okuma teknikleri ve  konuşma alıştırmaları gibi pek çok konu hakkında bilgi veren Bahri Yağmur,’’ Hayatın her alanında olduğu gibi okuma hızınızı bazı çalışmalar ve egzersizlerle geliştirmeniz mümkündür. Herkes mevcut okuma hızından daha hızlı okuyarak, zamandan kazanabilir. Katılacağınız hızlı okuma etkinlikleriyle bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Mesela hızlı okuma tekniklerini öğrenen öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olduğunu gördük. Yapılan sınavlarda 35-40 dakika zaman kazanarak daha başarılı bir sonuç elde edildi.  Bu başarıya ulaşabilmeniz için ilk önce inanmalısınız daha sonra yapacağınız pratiklerle düzenli bir duruma getirerek istediğiniz sonucu elde edeceksiniz’’dedi.

En Doğrusu Kolay Metinlerle Başlamak

Altınküre Lisesi öğrencilerine hızlı okuma teknikleri hakkında ipucu veren Yağmur,’’ Başlangıç için her zaman kolay metinleri seçmeniz gerekiyor. Hızlı okumaya başladığınızda zorlayıcı kitaplar seçmeyin. Roman veya seyahat yazısı gibi hızlı okuyabileceğiniz metinleri seçin. Bu metinleri seçerken keyif aldıklarınız olsun. Okuduğunuz her şeyde hızlı okumayı kullanamayabilirsiniz. Bu zamanla oturacak ve yapılan uygulamalarla pekişecek bir konudur. Hızlı okumanın öğrenilebilen bir beceri olduğunu unutmayın. Sadece bir okuyucu haline gelmek önemli nokta değildir. Aynı zamanda daha etkili bir okuyucu haline de gelmelisiniz. Doğru bir şekilde uygulandığında ve özenle çalışıldığında, hızlı okuma toplam verimliliğinizi önemli ölçüde arttırır, zaman kazanmanızı sağlar ve diğer alanlarda etkili bir şekilde çalışmanıza izin verir’’ diye konuştu.

Etkinlik, öğrencilerle yapılan soru-cevap kısmının ardından Matematik Öğretmeni Büşra Sümer tarafından  konuşmacı Bahri Yağmur’a hediye takdim edilmesiyle sona erdi.

- REKLAM -
spot_img

Büyükşehir’den aşure ikramı: Kazanlar Sakarya için kaynadı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayının bereketini paylaşmak ve vatandaşlar arasındaki dostluk bağını güçlendirmek için AKM önünde 10 bin kişilik...