Salı, Temmuz 16, 2024

Konu; ‘İstanbul Sözleşmesi’

- REKLAM -
Diğer Haberler

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi 2020 yılı faaliyet programları çerçevesinde konferanslarına devam ediyor. Bu kapsamda 15 Şubat Cumartesi günü, Saat 19:15’te Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan konferansa konuşmacı olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Mücahit GÜLTEKİN katılacak. Konferansın konusu ise son zamanlarda büyük tartışmaların odağında bulunan İstanbul Sözleşmesi.

Düzenleyecekleri konferansla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet ÇELİK konferansın konusunun önemine vurgu yaptı.

“Ülkemizde gün geçmiyor ki haber bültenlerinde bir aile faciası duymamış olalım” diyen Ali Ahmet ÇELİK; “Ne yazık ki bir toplumu ayakta tutan ve o toplumun taşıyıcı kolonu diyebileceğimiz aile kavramı günden güne yok olmaya başlamış ve nikahsız birliktelikler gerek diziler gerekse tartışma programları eliyle bir şekilde özendirilmeye çalışılmaktadır. Biz aile kavramının yok olmasını pimi çekik bomba gibi görüyoruz. O bombanın patlaması sadece kendisine değil çevresindeki herşeye zarar verir. Dolayısıyla aile kavramının yok olması demek o toplumun yok olması demektir” diye konuştu.

Sakarya halkını gerçekleştirecekleri konferansa davet eden ÇELİK; “Toplumsal olarak bize dayatılan ve ahlaken çöküşümüze sebebiyet veren konulardan biri olan İstanbul Sözleşmesinin ne denli zararlı ve ne denli batı güdümlü bir plan olduğunun görülmesi ve bilinmesi açısından gerçekleştireceğimiz konferans büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle Sakarya halkımızı 15 Şubat Cumartesi günü Saat 19:15’te Orhangazi Kültür Merkez’inde gerçekleştireceğimiz konusu itibari ile büyük önem arz eden konferansımıza davet ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...