İSEFAM’dan ‘Kitle Fonlaması’ çalıştayı

Diğer Haberler
- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) tarafından düzenlenen “İSEFAM Çalıştayları” dizisinin 13.’sü Kitle fonlaması üzerine gerçekleştirilecek.

“Kitle Fonlaması ve Sunduğu İmkânlar” adlı çalıştayda akademi, sektör ve düzenleyici kuruluşlardan gelen temsilciler tebliğler sunacak ve konuyu etraflıca ele alacaklar.

“Kitle Fonlaması ve Sunduğu İmkânlar” çalıştayı 12 Şubat Çarşamba saat 09:00’da Sakarya Üniversitesi Rektörlük Senato Salon’unda gerçekleştirilecek.

Kitle Fonlaması Hakkında:

Kitle fonlamasının temelinde, bir grup insan tarafından ortak bir amaca (girişim, sosyal fayda, yatırım, proje) yönelik olarak, internet üzerindeki platformlar aracılığı ile fon temin edilmesi hedefi yatmaktadır. Kitle fonlaması, toplanan fona göre bağış, ödül, yatırım, hisse ve kredi olmak üzere değişik türlere sahiptir. Küçük miktarlardaki çok sayıdaki yatırımı yeni girişimlere aktarma imkânı sağlayarak, girişimciler ve yatırımcılar arasında ağ oluşturmayı mümkün kılan bir sistemdir. Ayrıca girişimcilerin fona erişimini kolaylaştıran, ufak birikimleri olan insanlara da gelişim imkanı gördükleri projelere destek olarak birikimlerini artırma imkanı sunan bu sistem, girişimcilik atmosferi oluşturmak isteyen ülkemiz için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Türkiye’de bağış ve ödül temelli bazı kitle fonlaması uygulamaları, son yıllarda artarak büyüyen bir ilgi ile gelişmektedir. Fakat yatırıma yönelik kitle fonlamasının yasal zemini SPK tarafından yayınlanan Paya Dayalı Kitle Fonlaması Tebliği ile sağlanmıştır.

- REKLAM -

Ata Tohumu Takas Şenliği Düzenlendi

Atatürk İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe katılan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı Adapazarı, Serdivan, Akyazı ve Pamukova...