Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Işıksu’dan Kentsel Dönüşüm ile ilgili önemli açıklamalar

- REKLAM -
Diğer Haberler

Adapazarı Belediyesi Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında, 4 maddelik gündemle toplandı.

Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı’nda kentsel dönüşüme verdikleri önemi en başından itibaren hissettirdiklerinin altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı’mızın yönetimini emanet almak için yola çıktığımızda, belirlediğimiz projelerin en önemlilerinden biri de kentsel dönüşüm projemizdi. Projemiz kapsamında yol haritamızı belirledik ve hemen çalışma başlattık. Kentsel Dönüşüm için fizibilite çalışma raporumuzu biliyorsunuz iki ay önceki meclis toplantımızda bahsetmiş ve ayrıntılarını meclis üyelerimizle paylaşmıştık. Her fırsatta dile getiriyoruz. Adapazarı Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarını tek başımıza yapmamız mümkün değildir. Bu konuda başta meclis üyelerimiz ve paydaşlarımız olmak üzere kamuoyu desteği şarttır. Siyasi büyüklerimizin kentsel dönüşüme sahip çıkma konusundaki açıklamaları bizleri oldukça memnun etmiş ve cesaretlendirmiştir. Ayrıca basın mensuplarımızın bu konuyu ayrıca gündemde tutması da bizim çok önemli ve değerli. Biz projemizin altyapısını hazırladık. Kanun konusunda da tüm detaylara hâkim olmamız mutlak surette gerekmektedir. Kentsel dönüşümü Adapazarı’mızda hemşehrilerimizin desteği olmadan hayata geçirmemiz asla mümkün değildir. Tüm detaylara hâkim olarak, oluşabilecek süreçleri iyi analiz ederek, kapsamlı çalışma yapmaya devam edersek biz bu işi başarırız. Bu konuda meclis üyelerimizin bizlerle olup çalışma sürecimize tam destek vereceğine yürekten inanıyorum. Kentsel dönüşümde çok cesaretliyiz, şu anda yola çıkmış durumdayız ve bu yolda Adapazarı’mızla birlikte yürüyeceğiz. Tespit ettiğimiz iki noktanın ayrıntıları netleştiğinde ve meclis üyelerimiz başta olmak üzere kamuoyu ile paylaştığımızda gerekirse vatandaşlarımızla tek tek görüşecek, onları bu iş için motive edecek ve biz bu işi başaracağız. Tam destek alacağımız konusunda inançlıyız ve çalışmalarımızı bu inançla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Netleştiğinde Kamuoyu İle Paylaşacağız

Deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacaklarla ilgili görüşlere yönelik de konuşan Başkan Işıksu, “SAKAMP Planı’ndan daha evvel de bahsetmiştik. Plan çerçevesinde tüm ayrıntılar mevcut, toplanma alanları başta olmak üzere çalışmaları da güncellenmiş durumda. Bu konuda olumlu bir süreç gerçekleşmekte ve bizler de takibimizi ve gereken desteğimizi sürdürüyoruz. Kentsel dönüşümde nereden başlayacağımız konusunda da altyapı çalışmalarımız sonuçlanmak üzere. Netleştiğinde de kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...