Salı, Temmuz 16, 2024

Siyaset Akademisi’nde son gün 31 Ocak

- REKLAM -
Diğer Haberler

AK Parti’de 13 Ocak’ta başlayan ‘Siyaset Akademisi’ kayıtları yarın itibariyle sona eriyor. 31 Ocak’ta sona erecek olan akademi kayıtlarına şu ana kadar başvuranların sayısı 600’ü buldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti Genel Merkez AR-GE Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisi, her yıl farklı konseptlerle eğitim vermeye devam ettiğini söyleyen AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Siyaset Akademisinin seçmenlerin parti ile olan bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi arttırmak, katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika ve kültür gibi alanlarda uzman kişilerce bilgilendirildiği, Türkiye genelinde teşkilatlar aracılığı ile yaygınlaştırılan bir eğitim faaliyetidir” dedi.

İl Başkanı Tever, “19. Dönem Siyaset Akademisi “Siyaset Akademide Başlar!” sloganıyla başlamış olup hali hazırda Sakarya’mızda 600 kişi başvuruda bulundu. Katılımcı sayısı diğer illere baktığımızda Sakarya olarak bizlere ciddi bir talebin ve ilginin olduğunu gösteriyor. Ben üç haftalık başvuru süresince akademiye ilgi gösteren ve kayıt olan tüm vatandaşlarımıza ve parti üyelerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün itibariyle sona erecek olan akademi kayıtlarına henüz başvurmamış olan varsa onları da katılmaya davet ediyorum. Kayıtlar online başvuru şeklinde ‘www.siyasetakademisi.akparti.org.tr” sitesine girerek veya AK Parti Sakarya İl Başkanlığına şahsen başvuru yaparak gerçekleşiyor” dedi.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...