Salı, Temmuz 16, 2024

Prof. Dr. Naci Çağlar

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar kimdir, mesleği, doğum tarihi, doğum yeri, nerede doğdu, nereli, hayatı, eşi, çocukları, özel yaşamı, eğitimi, nereden mezun oldu, çalışmaları, başarıları, ödülleri, kariyeri, ilgi alanları, üye olduğu sivil toplum kuruluşları (STK), son dakika haberleri, güncel gelişmeler, haberler, iletişim bilgileri, fotoğrafları ve videoları… Naci Çağlar hakkında aradığınız tüm merak edilen, detaylı biyografik bilgilere, görsellere bu haberden ulaşabilirsiniz…

Prof. Dr. Naci Çağlar, 1968 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu.

İlk ve orta öğretimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 1993 yılında tamamladı ve aynı yıl Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

Doktora eğitimini 2002 yılında tamamladıktan sonra Yardımcı Doçent olarak atanan çağlar, doçentliğini 2011 yılında ve Profesörlüğünü 2016 yılında aldı.

Naci Çağlar, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Profesör olarak görev yaptı.

Çağlar, 2003 ve 2011 yıllarında 3’er aylık süreyle İngiltere Aberdeen Üniversitesinde ve 2016 yılında 1 yıl süreyle ABD The Ohio State Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Birçok araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmış bulunan Naci Çağlar’ın ulusal ve uluslararası düzeyde yayımlanmış 60’ın üzerinde akademik makalesi bulunmaktadır.

Naci Çağlar 2012-2015 yılları arasında ÖSYM Sakarya İl Koordinatörü, 2017-2019 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı.

2019 yılı Mayıs ayında Sakarya Uygulamlı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık tarafından Rektör Yardımcısı olarak atandı.

Prof. Dr. Naci Çağlar, evli ve 4 çocuk babasıdır.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...