Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Hobi Bahçeleri ne zaman yapılacak?

- REKLAM -
Diğer Haberler

Adapazarı Belediyesi, Başkan Mutlu Işıksu’nun seçim projelerinden Hobi Bahçeleri Projesini 2021 yılında hayata geçirmeyi planladı.

Adapazarı Belediyesi 2020-2024 stratejik planında ‘Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevrenin oluşturularak, şehrin yaşam kalitesinin yükseltilmesi’ stratejik amacı altında yer alan Hobi Bahçeleri Projesi’nin 2020 yılında projelendirilmesi, 2021 yılında yaklaşık 4.000.000 TL bütçe ile tamamlanması öngörüldü.

Hobi Bahçeleri Projesi Nedir?

Adapazarlıların mevsimine göre tarımsal faaliyette bulunabilecekleri 15m2’den 30m2’ye farklı boyutlarda olacak hobi bahçeleri, güvenlik personeli tarafından korunacak, Merkezde konusunda uzman görevlilerin yer alacağı bahçelerde Adapazarlılara rehberlik, üretim teknikleri öğretilecek.

Alan içeresinde yer alacak Tarım Merkezi bünyesinde hobi bahçelerinde kullanılmak üzere tohum-fide birimi ve seraların kurularak ürünlerin vatandaşlara satışı yapılacak; gübre, basit tarımsal alet ve malzemelerin temini sağlanacak.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...