Salı, Temmuz 16, 2024

SAÜ’lü öğrenciler kampanya başlattı

- REKLAM -
Diğer Haberler

Elif Karagöz Change.org’da ‘Sakarya Üniversitesine Bütünleme Sınavları Geri Gelsin kampanyası başlattı.

Elif Karagöz başlattığı kampanya için’ Okulumuz öğrencilerinin fikirleri dahi alınmadan kaldırılan bütünleme sınavları uygulamasının yerine getirilen yaz okulu uygulaması öğrencilere hatta ailelerine maddi ve manevi anlamda sorun yaşatmakta ayrıca öğrencilerin sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrencilere maddi ve manevi anlamda sorun yaşatan yaz okulu uygulamasının kaldırılması yerine bütünleme sınavlarının geri getirilmesi öğrencilerin ve ailelerinin her anlamda yararına olacaktır’ dedi.

Kampanya destek veren Mervenur Tan ise kampanya ile ilgili yaptığı yorumda‘Çoğu üniversitede olan bütünleme sistemi bizim üniversitemizde yok. Diğer üniversitelerdeki öğrenciler kolaylıkla 3 ortalama yapabilirken bizim üniversitede ikinci bir şansımızın (bütünleme) olmaması, yaz okulunda çoğu dersin açılmaması sonucunda çoğu öğrenci 2 ortalama yapmakta zorlanıyor. Hem sistemle hem derslerle mücadele etmekten yorulduk.’ dedi.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...