Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Geyve Alifuatpaşa’daki MYO binası yenileniyor

- REKLAM -
Diğer Haberler

Geyve’de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) bünyesinde akademik faaliyetlerini sürdüren MYO’nun Alifuatpaşa’daki ek hizmet binasının yenilenmesi için imzalanan protokolün ardından konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Geyve ilçemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu’nun yenilenmesine yönelik paydaşlarımızla protokol imzaladık. İnşallah imzaladığımız protokol neticesinde Geyve Meslek Yüksekokulumuzun ek hizmet binasını daha modern ve nitelikli bir yapıya taşıyacağız. İlçemize, üniversitemize, akademisyenlerimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alifuatpaşa’da bulunan ve SUBÜ’ye bağlı Geyve MYO ek hizmet binası için imzalanan protokol törenine katıldı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Geyve Belediyesi, EPAŞ ile imzalanan ve AKOM’da gerçekleştirilen protokole Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Sarıbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, EPAŞ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Alaeddin Eyüboğlu ve Ali Fuat Paşa Yüksek Öğrenim Destekleme Derneği Başkanı Hasan Çetinkaya katıldı. Mevcut binanın deprem açısından güvenli olmaması nedeniyle binanın daha güvenli ve nitelikli hale getirilmesine yönelik başlatılacak çalışmalar süresince öğrenciler Geyve MYO’da eğitimlerine devam edecek.

Hayırlı olsun

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce, Geyve Belediye Başkanlığımız, SUBÜ Rektörlüğümüz, Eyüpoğlu Ailesi ve Alifutapasa Yüksek Öğrenimi Destekleme Derneğimiz arasında düzenlenen inşaat protokolünü imzaladı. Alifuatpaşamızda yapılacak olan yeni yüksekokul binasın yapımı için katkısını esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye ilçem adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”

Niteliği daha da artacak

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Meslek Yüksekokulu’nun daha nitelikli ve güvenli hale getirilmesine yönelik adım attıklarını belirterek, “Okulu öğrencilerimizin tercih edebileceği nitelikte yeniden düzenlenerek eğitime kazandıracağız. Hep beraber taşın altına elimizi koyduk, bu sürece katkı sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya, Dernek Yönetimine ve tüm katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bina çalışmaları tamamlanınca bölümlerimizi yeniden Alifuatpaşa’ya kaydıracağız. Böylelikle daha nitelikli bir okulu da hep birlikte kazandırmış olacağız” dedi.

Eğitime tam destek

Eğitime destek sunmaya, ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Geyve ilçemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu’na bağlı olarak hizmet sunan Alifuatpaşa ek hizmet binasının yenilenmesine yönelik paydaşlarımızla protokol imzaladık. Biz; eğitimin gücüne inanıyor ve eğitim kurumlarımıza, üniversitelerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah imzaladığımız protokol neticesinde Geyve Meslek Yüksekokulumuzun ek hizmet binasını daha modern ve nitelikli bir yapıya taşıyacağız. İlçemize, üniversitemize, akademisyenlerimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...