Salı, Temmuz 16, 2024

Ahmet Bayrak: 2024 çok zor geçecek

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında söz alan SATSO 4. Meslek Komitesi (Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti) Meclis Üyesi Ahmet Bayrak ‘Yıllık enflasyon temel gıdada %100’ün üzerinde ve biz bir sarmalın içerisindeyiz. Maalesef 1-2 senede de çözülecek bir süreç değil. Paraya ulaşmak çok maliyetli ve çok zor’ dedi.

SATSO 4. Meslek Komitesi (Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti) Meclis Üyesi Ahmet Bayrak yaptığı konuşmada; ‘Türkiye artık öngörülemez bir ülke oldu. Enflasyon her geçen gün bizleri fakirleştiriyor. Geçen yıl hayvan kesim fiyatları 210 TL civarındaydı şimdi ise Kurban Bayramına kadar 400 TL civarına geleceği düşünülüyor. Yıllık enflasyon temel gıdada %100’ün üzerinde ve biz bir sarmalın içerisindeyiz. Maalesef 1-2 senede de çözülecek bir süreç değil. Paraya ulaşmak çok maliyetli ve çok zor. Herkesin ticaretini öngörüyle yapması gerekiyor ancak hiçbir şeyi öngöremiyoruz. 2 ay sonra Kurban Bayramı var. 40 kg hisselik 22 bin TL ve üzeri olacağı tahmin ediliyor. Bu Türkiye’de binlerce insanın kurban kesememesi anlamına geliyor.  Seçimlerden sonra ciddi artış bekleniyor. 2024 çok zor geçecek’ dedi.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...