Cuma, Haziran 14, 2024

Yusuf Alemdar: Kardeşlik duygularımızı pekiştireceğiz

- REKLAM -
Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu kanaat önderleriyle bir araya geldi. Alemdar, “Sakarya’nın kültürel zenginliği ülkemize örnektir. Farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı şehrimize Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelerek zenginlik kattınız. Hep birlikte kadim şehrimizde bir ve beraberiz. İnşallah birlikteliğimizi sürdüreceğiz” dedi. Işıksu ise istişare kültürünün çok değerli olduğunu ve bunu sağlamanın memnuniyetini yaşadıklarını kaydetti.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutlu Işıksu ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Programda bölge temsilcileriyle fikir alışverişi gerçekleştiren Alemdar, sıcak karşılama için teşekkür etti. Programda ayrıca AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, AK Parti Adapazarı Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, Ağrılılar Dernek Başkanı Mehmet Berke ve davetliler yer aldı.

Kardeşlik duygularımızı pekiştireceğiz

Programın açılış konuşmasını yapan Ağrılılar Dernek Başkanı Mehmet Berke, “Bizler Anadolu’nun çeşitli illerinden göç etmiş, işini yuvasını Sakarya’da kurmuş 400 bin kişilik çok büyük bir aileyiz. Yaşadığımız coğrafyanın her köşesinde kardeşlik duygusu içerisinde yaşanılacağına inanıyoruz. İnşallah bu kardeşlik duygumuzu sizlerle birlikte daha da pekiştirerek devam ettireceğiz” dedi.

Hizmete, çalışmaya, başarıya devam

Adapazarı Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mutluk Işıksu, programda yaptığı konuşmada şehrin kalbinde güzel bir uyum sağladıklarını ifade ederek, “Adapazarı’nda 5 yıllık süreçte çok önemli hizmetleri hayata geçirmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Tüm bunların yanı sıra kurum ve kuruluşlarımızla, esnafımızla, iş dünyamızla, gençlerimizle, milletimizin tüm kesimleriyle oluşturduğumuz istişare kültürü çok değerli. Hamdolsun şehrin kalbinde biriz, hep beraberiz. Destekleriniz ve dualarınızla inşallah 31 Mart sonrasında da hizmete, çalışmaya, başarıya ve berekete devam” diye konuştu.

Her birimiz kardeşlik coğrafyamızda yaşıyoruz

Kardeşlik coğrafyası Sakarya’da kültürel çeşitliliğin bir zenginlik olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Tever, “Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Cumhur İttifakı’mızın hep yanında oldunuz. Şimdi önümüzde yerel seçim var. 16 ilçemizde sizlerden destek istiyoruz. Bir hedefimiz var, Sakarya’mızın tamamında Cumhur İttifakı’nın tüm adaylarını sandıktan lider çıkarmak, yani 17-0 yapmak. Bu iddiamızı sizlerin bize olan desteği ve güveni olduğu için koyduk. İnşallah daha güzel günlerde sağlıklı mutlu huzurlu bir şekilde birlikte yaşarız” dedi.

Sakarya’nın kültürel zenginliği ülkemize örnektir

72 farklı kültürün huzur içinde yaşadığı Sakarya’da birlikteliğin örnek olduğunu ifade eden ve programa katılan herkese teşekkür eden Başkan Adayı Alemdar, “Sakarya’nın kültürel zenginliği ülkemize örnektir. Farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı şehrimize Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelerek zenginlik kattınız. Benim memleketimin her tarafından farklı bir güzellik, farklı bir duygu ve yaşam tarzı var. Hep birlikte kadim şehrimizde bir ve beraberiz. İnşallah birlikteliğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Şehrimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağız

Gelişmişlik ile birlikte şehirlerin de farklı alanlarda yeni projeler üretmek durumunda olduğunu ifade eden Alemdar, “22 yıllık AK Parti iktidarında gerek ülkemiz gerekse şehrimiz çok önemli yatırım, hizmet ve eserlerle buluşmuştur. Bunun doğal bir neticesi olarak da toplumumuzun yerel yöneticilerden beklentileri değişmeye başladı. Geçmiş dönemlerde, çöplerin düzgün toplanması, suların kesilmeden verilmesi temel beklentiyken, bugün AK Partili belediyelerin idaresindeki şehirlerde sosyal donatı alanları, yeşil alanlar, sosyal ve kültürel belediyecilik gibi hizmetlerde yüksek standartlar olağan bir hale geldi. Bizler de tüm bunların bilinciyle yeni dönemde üreteceğimiz projelerle bu standartları daha da yükselterek şehrimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağız” dedi.

- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...