Salı, Temmuz 16, 2024

SUBÜ ve MÜSİAD’tan Otomotiv sanayinin gelişimi için iş birliği

- REKLAM -
Diğer Haberler

SUBÜ ve MÜSİAD tarafından sektör temsilcilerinin de katılımıyla ‘Türkiye Otomotiv Endüstrisinin Geleceği’ başlıklı bir toplantı düzenlendi ve sektöre nitelikli iş gücü sağlanmasını da yer aldığı bir iş birliği protokolü imzalandı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Arifiye Meslek Yüksekokulu ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), sektörel gelişmelerin ve geleceğe yönelik beklentilerin değerlendirildiği, otomotiv sanayinin potansiyelinin ve nasıl güçlendirilebileceğinin ele alındığı ‘Türkiye Otomotiv Endüstrisinin Geleceği’ başlıklı bir toplantı düzenledi. Toplantıda ayrıca otomotiv sanayine katkı sağlamak, nitelikli insan kaynağı yetiştirmek ve inovasyon odaklı projeler geliştirmek amacıyla atılabilecek adımlar için görüşler belirtildi. Erasmus proje ortaklıkları ve ikili iş birlikleri doğrultusunda sektör temsilcileri ile uluslararası projeler ve ortaklıklar ile öğrenci değişim programlarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantının ardından ise bir iş birliği protokolü imzaladı. İstanbul’da bulunan MÜSİAD Genel Merkezi’ndeki buluşmada MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Otomotiv ve Ulaşım Araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın ile sektör temsilcileri Zeliha Kurt, Cumali Akdağ, SUBÜ Arifiye MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Yılmaz ve SUBÜ Otomotiv Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Samet Çelebi yer aldı.

İş birliğini güçlendirme arzusundayız

Buluşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan SUBÜ Arifiye MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Yılmaz, “İmzaladığımız protokolle otomotive yönelik üniversite-sanayi iş birliğini daha da güçlendirme arzusundayız. MÜSİAD ev sahipliğinde otomotiv sanayinin dinamiklerini ve ihtiyaçlarını anlamak adına sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz Ar-Ge çalışmaları ve projelerle öğrencilerimizin sektörle daha yakından tanışmalarını sağlayacak ve sektörün ihtiyaçlarına uygun yetkinliklere sahip mezunlar yetiştirmeye devam edeceğiz.”

Rekabet gücümüzü artıracak

Üniversite-sanayi iş birliğinin Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak adına büyük önem taşıdığını vurgulayan MÜSİAD Otomotiv ve Ulaşım Araçları Sektör Kurulu Başkanı İsmail Altın, “İmzaladığımız protokol öğrencilere sektörel deneyim kazandırarak sektör temsilcilerine genç yeteneklere ulaşım imkânı sağlayacak. Ben bu doğrultuda atılacak adımların şimdiden hem öğrencilerimize hem de sektöre hayırlı olmasını diliyorum. Toplantıda ele aldığımız tüm hususların otomotiv sanayimizin geleceği için nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine, teknolojik gelişmelere ve umut verici adımların atılmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...