Cuma, Haziran 14, 2024

Bakallar hijyen eğitimi aldı

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası, üyelerine yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince oda üyelerine yönelik olarak başlatılan eğitim faaliyetleri sürüyor. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Konferans Salonu’nda, oda üyelerine yönelik olarak hijyen eğitimi gerçekleştirildi. Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden eğitimci Sacide Ersoy tarafından bakkal esnaflarına yönelik verilen eğitimde işyerlerinde uyulması gereken kurallar ve hijyenin önemi hatırlatıldı. 

Eğitimin açılışında pandemi başta olmak üzere günümüzde yaşanan grip enfeksiyonları gibi hastalıkların önlenmesinde hijyenin önemine değinen Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile odamız işbirliğiyle üyelerimize yönelik olarak hijyen eğitimi gerçekleştiriyoruz. Eğitimimize katılan değerli esnaflarımızın ve çalışanlarımızın yanı sıra Erenler Halk Eğitim Değerli Eğitimcisi Sacide Ersoy’a teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Akdardağan, “Hijyen deyip normal göremeyiz. Bu konuyu yüzeysel olarak asla geçiştiremeyiz. Bunun örneğini geçmişte yaşadığımız pandemide gördük, şimdi de yaşanan mevsimsel hastalıklarda da görüyoruz. Sağlık her şeyin başıdır düşüncesinden hareketle böyle bir eğitim düzenlemeyi uygun bulduk. Zaten belirli aralıklarla bu tür rutin eğitimlerimizi yapıyoruz. İşyerlerimizde önce hijyen ve temizlik demeliyiz. Bulaşıcı hastalıklara karşı öncelikli tedbir kişisel hijyenimiz ve sonrasında dükkanlarımızın temizliğidir. Eğitimimize gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Akdardağan, gerçekleştirilecek eğitimleri başarıyla tamamlayan üyelere hijyen eğitimi sertifikası vereceklerini vurguladı.

- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...