Cuma, Haziran 14, 2024

SUBÜ Turizm Fakültesi’nde kariyer etkinlikleri düzenlendi

- REKLAM -
Diğer Haberler

SUBÜ Turizm Fakültesi ‘4. Geleneksel Turizmde İstihdam ve Kariyer Günü’ ve ‘Turizmde Kariyer Geliştirme Paneli’ isimli kariyer odaklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Öğrencileri sektör temsilcileriyle buluşturan etkinlikte kariyer imkânları tüm yönleriyle ele alındı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Turizm Fakültesi ‘4. Geleneksel Turizmde İstihdam ve Kariyer Günü’ ve ‘Turizmde Kariyer Geliştirme Paneli’ isimli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kariyer günü etkinliğinde fakültenin fuaye alanında stant açan turizm sektöründen 43 firma, tanıtımlarını yaptı ve öğrencilerden iş başvurusu aldı. Firmalar arasında oteller, yiyecek içecek işletmeleri, acenteler ve rekreasyon işletmeleri yer aldı. Panelde ise fakültenin dört bölümünü temsilen katılan dört konuk ilgili sektörlerin istihdam yönünden beklentilerini, fırsatları ve gelecek perspektifini ele alırken deneyimlerini de öğrencilerle paylaştı. SUBÜ Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) de firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi.

2 bin 110 iş başvurusu yapıldı

4.Geleneksel Turizmde İstihdam ve Kariyer Günü’nün açılış konuşmasını yapan SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, turizm sektörü ve akademinin iş birliğinin önemi üzerinde durdu. SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay ise kariyer günü etkinliklerinin üniversite öğrencilerinin kariyerlerine sağlayacağı faydalara dikkat çekti. Turizm Fakültesi öğrencileri kariyer günü kapsamında iş dünyasıyla yüz yüze görüşmeler yaparak bilgi ve deneyimlerden faydalandı ve toplamda 2 bin 110 iş başvurusunda bulunuldu. İş dünyası temsilcileri ise stajyer ve tam zamanlı istihdam ihtiyaçları ile turizm sektörünün sorunlarının çözümü ve sürdürülebilir gelişim için üniversite iş birliği fırsatı elde etmiş oldu.

Bilgi ve tecrübeler paylaşıldı

Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Serkan Şengül’ün moderatörlüğünü üstlendiği Turizmde Kariyer Geliştirme Paneli’nde; NG Enjoy Wellness & Convention Genel Müdürü Tezcan Özdemir, Swissotel İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Gürkan Aziz Yelkenci, Etstur Otel Yönetimi Direktörü Bora Genç ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Yavuz Çangır konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar panelde; otel, acente, yiyecek ve içecek, gastronomi, rehberlik ve rekreasyon alanlarında işe başlama, işin zorlukları, işte aranan özellikler, kariyer imkânları, elde edilen maddi ve manevi kazançlara yönelik bilgi, beceri ve deneyimlerini kariyerlerinin başında olan turizm öğrencileriyle paylaştı. Panel soru-cevap bölümüyle sona erdi.

- REKLAM -
spot_img

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...