Cuma, Mart 1, 2024

Yüce: Afetlere hazırlığın en önemli başlıklarından biri de eğitimdir

- REKLAM -
Diğer Haberler

Başkan Ekrem Yüce, 5 gün süren ‘Doğada Arama Kurtarma ve Uygulama Teknikleri’ eğitimine katılarak zorlu eğitimleri ve tatbikatları başarıyla tamamlayan arama kurtarma ekibiyle bir araya geldi. Yüce, “Afetlere karşı hazırlıklı olmamız lazım. Bu hazırlık halinde olmamızın temelinde eğitim geliyor. Başarıyla tamamladığınız eğitimlerden ötürü sizleri kutluyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Afet İşleri Daire Başkanlığı bünyesindeki Arama Kurtarma Ekibinde görev alan personellerle bir araya geldi. Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada Başkan Yüce, 13-17 Kasım tarihlerinde düzenlenen ‘Doğada Arama Kurtarma ve Uygulama Teknikleri’ eğitimini başarıyla tamamlayan personellere katılım belgelerini takdim ederek, tebrik etti. 5 gün süren eğitimler boyunca arama kurtarma ekibi zorlu eğitimler ve tatbikatları başarıyla tamamladı.

Afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız

Arama Kurtarma Ekibine gönüllü olarak katılan personelleri tebrik eden Başkan Ekrem Yüce, “Her geçen gün dünyada iklimler değişiyor, dünyanın anatomisi değişiyor. Buna da bağlı olarak doğal afetler meydana geliyor. Bu afetlere karşı hazırlıklı olmamız lazım. Bu hazırlık halinde olmamızın temelinde eğitim geliyor. Sizler buradaki eğitimlere dahil oldunuz. Çeşitli görevlerde olmanıza rağmen tamamen insani olarak gönüllülükle bu eğitimlere katıldınız. Bu iş biraz gönüllülük esasıyla çok daha verimli olabilecek bir yapıdır. Yapmış olduğunuz gönül esasına dayalı bu hizmetten dolayı her birinizi tebrik ediyor, başarıyla tamamladığınız eğitimlerden ötürü sizleri kutluyorum” dedi.

Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi tamamlanıyor

Başkan Yüce ayrıca Sakarya’da acil durumlara müdahale yeteneğini geliştirileceğine dikkat çekti. Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin dört bir yanında kaza, afet, felaket durumlarında hayatların kurtarılması için müdahale edebilecek bilgili, deneyimli ve eğitimli insan yetiştirilmesi adına projeler hayata geçiriyoruz. Bunlardan biri yakın zaman önce inşa çalışmalarına başladığımız Güneşler’de ki Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi ile itfaiye binası projemizi hızla tamamlıyoruz. İnşallah projemizi kısa sürede bitirerek afet altyapımızı güçlendireceğiz. Sakarya’da afet bilincini en üst seviyeye çıkaracak eğitim tesisinde kritik tatbikatlar ve eğitimler sunacağız. Dumanlı kaçış simülasyonları, sanal gerçeklik bölümleri, fay kırılım modüllerinin de yer aldığı eğitim tesisimizde afet öncesi ve sonrası tüm eğitimler uygulamalı olarak sunacağız” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -
spot_img