Pazar, Haziran 16, 2024

Sapanca Yüzme Yarışında Ödüller Verildi

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenen yüzme yarışı etkinliği hafta sonu 130 yarışmacının katılımıyla gerçekleşti.

130 sporcunun katılımıyla Sapanca Belediyesi Gençlik Merkezi Kapalı Yüzme Havuzunda yapılan yarışma da sporcuların kıyasıya rekabetiyle tamamlandı. Yarışmaya, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu, Sapanca İlçe Spor Müdürü Mehmet Uçar, Belediye Meclis Üyeleri, kurum ve daire müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda sporseverler katıldı.

Bugün Sapanca’da yarın da inşallah tüm dünyaya örnek olacaksınız

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Spor ve sporcuya her zaman tam desteğiz kapalı yüzme havuzumuz, aqua parkımız açıldığı günden bu güne yoğun ilgi gördü. Sporsever çocuklarımıza böylesi güzel etkinlik düzenleyerek spora, yüzmeye teşvik etmiş oluyoruz. Sizler Türk sporcularısınız ve hepiniz tüm bu vasıflarınızla bugün Sapanca’da yarın da inşallah tüm dünyaya örnek olacaksınız. Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı ve çocuklarımıza destek olan ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Hepimizi gururlandırdınız

Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, “Her biriniz, bu yarışmayı unutulmaz kılan azim ve kararlılığı gösterdiniz. Performansınızla sadece kendinizi değil, hepimizi gururlandırdınız. Unutmayın, kazanan ya da kaybeden olmanız önemli değil, önemli olan yüreğinizle yarışmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmak. Kazandığınız madalyalarınızı biz de sizlere olan sevgimizle saygımızla takdim ediyoruz. Her birinizi takdir ve tebrik ediyorum” dedi.

Müsabaka sonunda dereceye giren sporcular; 7-8 yaş kız- erkek tahtalı ayak birincileri; Betül Hifa Yanlızoğlu,  Ali Çınar Yıldırım. İkincileri Ece Erkan, Mehmet Göktuğ Fırat. Üçüncüleri Elif Öykü Gür, Ömer Çalık. 7-8 yaş kız-erkek sırt birincileri; Ali Çınar Yıldırım, Mira Bayar, ikincileri Erdem Deveci, Liya Topçu. Üçüncüleri Mete Aras Ayan, Fatma Zehra Yılmaz, 5-6 yaş kız-erkek tahtalı ayak birincisi Poyraz Kara, ikincisi Nihal Öztürk, üçüncüsü Hafsanur Kayalar, 11-12 yaş kız sırt; birinci Doğa Ada, ikinci Meliha Baki, üçüncü Seda Alhashedi, 9-10 yaş kız- erkek serbest; birincileri Dicle Söylemez, Ahmet Şahinoğlu, ikincileri Fatma Betül, Ali Çınar Yıldırım, üçüncüleri Asude Bayramoğlu, Cem Eroğlu, 9-10 yaş kız-erkek sırt; birincileri Arda Berk Tarım, Yağmur Çömlekçioğlu. İkincileri Fatma Betül Kabataş, Ahmet Kerem Edis, üçüncüleri Azra Öztürk, Mehmet Akif Edis, 11-12 yaş kız-erkek serbest; birincileri Ayşe Aktekin, Çınar Furtacı, ikincileri Mehliya Baki, Yağız Efe Karabudak, üçüncüleri Doğa Ada Atam, Ömer Faruk Enges, 7-8 yaş kız serbest; birinci Mira Bayar, İkinci Liya Topçu ve üçüncü Azra Yazıcı oldu.

- REKLAM -
spot_img