Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek: İşte program

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sporun her alanında ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi bu hafta sonu Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4.ayağına ev sahipliği yapacak. 2 etaptan oluşan yarışlarda 20 yarışmacı ile 40 pilot katılacak ve Aksiyon dolu yarışlarda heyecan ve adrenalin zirveye tırmanacak. Sporseverler Kömürlük etabı ve Karaköy tesis alanındaki pist etabını yerinde izleyecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporun her alanında ulusal ve uluslalararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak şehre değer katmaya devam ediyor. Bisikletten güreşe, karateden hentbola kadar birçok dev organizasyonun düzenlendiği Sakarya’da bu hafta sonu Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayağı gerçekleştirecek.

23 ve 24 Eylül’de adrenalin tırmanacak
23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü gerçekleşecek yarışlarda aksiyon ve heyecan tırmanacak. Sakarya’daki ve Türkiye genelindeki adrenalin tutkunları ve tüm sporseverler Türkiye Kupası olarak bilinen bu yarışları kendileri için oluşturulan özel alanlardan takip edebilecek.

Kömürlük ve Karaköy
Off-Road şampiyonasında 23 Eylül Cumartesi 09.00’dan itibaren Poyrazlar mevkiinde Kömürlük köyü orman etabı startı ile başlayacak. Mevkide yer alan mukavemet etabının 4 kez geçilmesi ile ilk gün yarışları tamamlanacak.

40 pilot şampiyonluk için ter dökecek
Zorlu ve çetin geçecek yarışların ikinci günü 24 Eylül Pazar günü saat 11’de verilecek start ile başlayacak. Karaköy’de yer alan Spor Ada Tesisi alanındaki pistte seyirci etabını üçer kez geç geçecek. En hızlı davranan sporcu Sakarya etabının şampiyonu olacak. Aynı akşam saat 18.00’deki ödül töreniyle dev organizasyon noktalanacak. Aşılması zor parkurların yer aldığı zorlu parkurlarda 20 yarışmacı ve 40 pilot ter dökecek.

Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. Ayağı takvimi şu şekilde;

23 Eylül Cumartesi-Kömürlük Köyü orman etabı: Başlangıç saat 09.00
24 Eylül Pazar-Karaköy Spor Ada Tesisleri: Başlangıç saat 11.00

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...