Pazar, Haziran 16, 2024

Taşkent: Türkiye Cumhuriyeti tarihi bağımsızlık mücadeleleri ile doludur

- REKLAM -
Diğer Haberler

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bağımsızlık ve mücadele ruhunun 104 yıl önceki gibi bugün hala aynı kararlılıkla sürdüğünü vurgulayan CHP’li Taşkent; ‘Ülkemiz bir kere daha tarihi bir dönemecin eşiğindedir. Bu dönemeç, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi bugün yine bağımsızlığın, direnişin, bir arada mücadelenin önemini bizlere işaret etmektedir. 19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümünde Samsun’a çıkan büyük önderimiz ve devrimcimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesi bizlerin umut ışığıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve halkımızın bu tarihi mücadelesi bugün hala bizlerin yolunu aydınlatmakta; her türlü karanlığa karşı aydınlık yarınları umut etmemizi sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi bağımsızlık mücadeleleri ile doludur. Bizler bu tarihten, geçmişimizden, gençlerimizden aldığımız güç ile mücadelemizi büyütmeye devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bu eşsiz günü değil geleceğimizi de gençlerimize emanet etmiştir. Geleceğimizi inşa etmek için bugün gençlerimizle yan yana büyüttüğümüz mücadelemizin, yarın onlara en büyük armağanımız olması için yılmadan, yorgunluğa ve umutsuzluğa kapılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Biliyoruz ki, hukuk ve adalet için, emek için, özgürlük için çalışan gençlerimizi hiçbir kuvvet yıldıramaz; tıpkı Samsun’da bağımsızlık mücadelesi veren gençlerimiz gibi…

Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kurucu irademizin bizlere miras bıraktığı azim ve kararlılık içinde, millet egemenliği, laiklik ve demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye ümidiyle bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bağımsızlık mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum ‘dedi.

- REKLAM -
spot_img