Pazar, Haziran 16, 2024

SAÜ’de Trafik ve Estetik Komisyonu Kuruldu

- REKLAM -
Diğer Haberler

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından doğaya saygılı kampüs ilkesinden hareketle ‘Trafik ve Estetik Komisyonu’ kuruldu.

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Sapanca Gölü manzaralı yemyeşil kampüsünün eşsiz güzelliğine katkı sağlamak ve öğrencilerin karmaşadan uzak, daha da rahat bir eğitim alması amacıyla ‘Trafik ve Estetik Komisyonu’ kuruldu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ın öncülüğünde kurulan komisyonda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Türkmen, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Kırlangıçoğlu, İnşaat Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Zeliha Çağla Kuyumcu, Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan Mühendis Mehtap Karabay Yılmaz, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Çetin Kıral yer alıyor.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi’ni karbon ayak izinden arındırmak istediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Hamza Al, “Sakarya Üniversitesi olarak çevreye ve doğaya faydalı her türlü projelerin içerisinde bulunarak Yeşil Kampüs, Sıfır Atık gibi konularda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Nihai hedefimiz çevre kirliliğinin önüne geçmek. Üniversite olarak öğrencilerimize ve akademisyenlerimize değer veriyoruz ve bu anlayışı benimsiyoruz. Kampüste çevre ve trafik konularında iyileştirme yapmak için bu komisyonu kurduk” dedi.

Kampüs içinde araç trafiğinin azaltılması gerektiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Al, “Kampüs içerisinde araç kullanım oranını önemli ölçüde düşürmeyi hedefliyoruz. Kampüs içerisinde uygun şartları sağlayarak, yürüyüş ve bisiklet kullanımı gibi aktiviteleri teşvik edeceğiz” diye konuştu.

Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Özer Köseoğlu’nun başkanlığında belirli aralıklarla toplanacak olan Trafik ve Estetik Komisyonu, Sakarya Üniversitesi’nin yetki, görev ve sınırları içerinde Esentepe Yerleşkesi’nde trafiği rahatlamak, kampüsün estetiğini korumak, yeni veya mevcut yapıların kampüsün doğal dengesine uygunluğunu denetlemek, yeşil kampüs ve peyzaj konularında estetik çözümler sunmayı amaçlıyor.

- REKLAM -
spot_img